Drogi i mosty

edroga204Rekordowe wpływy (1,88 mld zł), rozszerzenie o ponad 360 km, coraz więcej ekologicznych pojazdów na polskich drogach oraz koszty operacyjne na poziomie 14% – tym właśnie charakteryzował się 2017 rok w systemie viaTOLL.

Załączniki:
Pobierz (viaToll-infografika-.pdf)viaToll-infografika-.pdf[ ]114 kB

A88A4699 KopiaKierowcy mogą już jeździć oddaną 19 stycznia obwodnicą Sokołowa Małopolskiego. Nowa drogowa inwestycja ma przede wszystkim odciążyć centrum miasta i skomunikować drogę wojewódzką nr 875 z drogą ekspresową S19. Jest to pierwsza oddana inwestycja drogowa zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

edroga001W Drezdenku uroczyście otwarto drugi odcinek obwodnicy miasta. - To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat. Dla Drezdenka niesamowicie ważna, gdyż odciąży miasto od ruchu tranzytowego. Ważne jest też to, że wciąż priorytetem w województwie lubuskim jest poprawa dostępności transportowej. Najwięcej pieniędzy przeznaczamy na modernizację i budowę dróg oraz obwodnic - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

edroga564W Rzeszowie odbyło się spotkanie, zorganizowane przez wojewodę Ewę Leniart, dotyczące problemów komunikacyjnych w południowej części Rzeszowa.

excavators 800996 960 720Na wykonanie odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią najlepszą ofertę (ponad 817 mln zł) złożyła firma Pol-Aqua. Po decyzji wyboru jest czas na ewentualne odwołania i kontrolę uprzednią w Urzędzie Zamówień Publicznych. Na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka S6 firma ma 34 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych).

P408004617 stycznia odbyło się spotkanie jednostek Urzędu Miasta Krakowa, które odpowiadają za infrastrukturę komunalną w mieście oraz spółek miejskich odpowiedzialnych za realizację inwestycji. Jego celem była koordynacja działań inwestycyjnych na ten rok.