Drogi i mosty

edroga344Te same firmy i konsorcja wystartowały w dwóch ostatnich już przetargach na budowę betonowej drogi ekspresowej S61 na odcinkach: węzeł Podborze – węzeł Śniadowo (I) i węzeł Śniadowo – węzeł Łomża Południe (II).

Wmurowanie kamienia węgielnego 3Na budowie zachodniego odcinka II linii metra wmurowano już kamień węgielny. W piątek, 11 sierpnia, akt erekcyjny, podpisany przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, umieszczono w metalowej tubie w stropie stacji Księcia Janusza (C06).

15833Zakończyła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 22 w Sucuminie. W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych została poszerzona droga krajowa. Powstały lewoskręty, skorygowane wloty dróg podporządkowanych, a do tego nowa pętla autobusowa.

i 4 mapa10 sierpnia podpisana została umowa na projekt i budowę drugiego etapu obwodnicy Inowrocławia w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25.

DJI0011 028 sierpnia w godzinach popołudniowych, ponad trzy miesiące przed terminem umownym, została oddana do ruchu przebudowana estakada w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu.

kładka łazienkowskaZakończyła się budowa kładki pieszo-rowerowej pod mostem Łazienkowskim. Warszawiacy mają do dyspozycji dwie trasy, północną przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów oraz południową – tylko dla rowerów.