Drogi i mosty

mapa20s1920podpisanie20umowy20babica19 stycznia br. podpisana została umowa na wykonanie koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym i hydrogeologicznym dla ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy. Wartość umowy to ponad 6 mln zł brutto z terminem realizacji 19 miesięcy.

1aPrace projektowe prowadzone przed przebudową ul. Zbąszyńskiej i Swojskiej w Łodzi zostały zakończone. W lutym ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac, aby przed wakacjami przystąpić do prac drogowych. Realizacja zakończy się w przyszłym roku.  

Mapa budowa S7Prace budowlane na ponad 20-kilometrowym odcinku drogi S7 pomiędzy Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim osiągnęły pierwszy kamień milowy. Inwestycja ta jest niezwykle ważna zarówno dla ruchu lokalnego Pomorza, jak i dla mieszkańców całej Polski oraz dla ruchu tranzytowego – to także jedna z głównych dróg dojazdowych do Trójmiasta. Harmonogram zakłada zakończenie robót zasadniczych i udostępnienie do ruchu całości przebudowanej trasy w październiku 2018 roku.

edroga992Zamość dostanie prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 Maja do końca ul. Szczebrzeskiej. - Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

nowy sacz mostSą szasne na 85-proc. dofinansowanie dla mostu im. Józefa Piłsudskiego (tzw. most Heleński) w Nowym Sączu. Starania w tym kierunku prowadzą sądeccy parlamentarzyści.

lopataPomimo że na budowie mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie nie widać jeszcze intensywnych robót, realizacja projektu trwa. Zanim wykonawca fizycznie rozpocznie prace na budowie, musi wykonać szereg działań przygotowawczych.