Drogi i mosty

edroga145- Drogi krajowe to niecałe 5 proc. długości sieci drogowej w Polsce. Drogi wojewódzkie to niespełna 7 proc. A pozostałe 88 proc. to są drogi zarządzane przez samorządy niższego szczebla – powiedział Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i przewodniczący Krajowej Rady ZDP podczas III Małopolskiego Forum Drogowego, które w dniach 25-27 stycznia odbyło się w Zakopanem.

edroga074Ruszył przetarg na wykonanie dokumentacji dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo - Orzysz - Ełk. Oferty można składać do 24 marca 2017 roku.

warta most dw710Trwają roboty w ramach inwestycji przy budowie nowego mostu na rzece Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710. Obok starego obiektu powstaje przeprawa tymczasowa.

edroga961Za półtora roku kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 965 znacznie szybciej i bezpieczniej pokonają odcinek z Zielonej do Limanowej. Ruszyła rozbudowy trasy łączącej powiat bocheński z limanowskim. Inwestycja kosztować będzie ponad 43,5 mln zł, z czego 85% pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 MG 3339bZakończyła się VIII edycja konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo” pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, podczas której przedstawiciele najważniejszych spółek debatowali o kwestiach dotyczących branży.

edroga1009Częstochowa, Zamość, Łomża i Rybnik to miasta, które na realizację projektów drogowych pozyskały w sumie blisko 208 mln złotych dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach konkursu "Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T". 8 lutego 2017 roku ich przedstawiciele podpisali umowy dotyczące unijnego wsparcia z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.