Drogi i mosty

Chrapka 2W tym tygodniu rozpoczyna się przebudowa placu Chrapka. To jedno z najważniejszych, ale i najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na mapie komunikacyjnej Torunia. W marcu 2019 roku to stwierdzenie będzie już tylko wspomnieniem. Wtedy to przebudowane rondo zostanie oddane do użytku kierowcom.

budowa 05Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Prace ruszą na ok. 1,5-kilometrowym fragmencie trasy od węzła „Lubelska” do początku obwodnicy Kołbieli. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

edroga646Cztery 32-tonowe ciężarówki - tak wyglądała próba obciążeniowa na wiadukcie północnym, który powstał w ramach przebudowy ul. Łódzkiej na odcinku od Lipnowskiej do Zdrojowej. Obiekt zapewni bezkolizyjny przejazd nad torami kolejowymi.

way 1694101 960 720W tym roku kontynuowana będzie budowa II linii metra i ważnych ulic. Powstaną nowe drogi rowerowe, remontowane będą chodniki i ulice. Kolejnych kilkadziesiąt dzielnicowych dróg nieutwardzonych zyska nową nawierzchnię.

budowa 06GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Lotnisko do Podwarpia. Termin składania i otwarcia ofert wyznaczono na 12 kwietnia. Zamówienie jest przewidziane do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

roboty drogowe12 lutego rozpoczęła się modernizacja blisko 400-metrowego wiaduktu w Trzebini na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomerację śląską z Krakowem. Pojazdy nadal będą mogły korzystać z dwóch pasów ruchu, ale zostały one zawężone.