Drogi i mosty

484 l kZarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisał umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Łękawa - Kamieńsk. Wykonawcą będzie firma Drog-Bud Lubojenka, która zrealizuje inwestycję za 26,5 mln zł.

16301GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 446,2 mln zł złożyło konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia.

budowa 0612 września podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu S10 o długości 6,4 km. Inwestycja zlokalizowana jest na odcinku drogi krajowej nr 10 łączącym Szczecin ze Stargardem. Zadanie to będzie wykonywało konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. i STRABAG Sp. z o.o.

edroga283180 km nowych dróg, 6 inwestycji o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE – te cztery liczby pokazują skalę przedsięwzięć, dla których zawarto dzisiaj umowy o dofinansowanie.

P9011103Ulica Miodowa i Plac Krasińskich będą jak Krakowskie Przedmieście. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie.

edroga151Podpisano już umowy na przebudowę odcinka autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica i rozbudowę węzła Szczecin Kijewo łączącego A6 z DK10. Są to ostatnie fragmenty tej drogi posiadające nawierzchnię z wykonanych 80 lat temu płyt betonowych. Oba zadania będzie realizowała firma Energopol Szczecin S.A.