Drogi i mosty

edroga113Ponad 2,4 mln zł wyniesie koszt prac na drogach wojewódzkich, które wspólnie zrealizują samorząd województwa z samorządem Kędzierzyna-Koźla. W kędzierzyńsko-kozielskim magistracie podpisano już w tej sprawie umowy.

lopataRozpoczęła się zasadnicza część robót budowlanych na wszystkich sześciu odcinkach drogi S6 od Goleniowa do Koszalina o łącznej długości 120 km. Drogą tą powinniśmy pojechać w 2019 roku. Od wiosny ubiegłego roku budowana jest również obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu S6, tak więc łączna długość budowanej w regionie S6 to 140 km.

roboty drogowe- Jest to bardzo ważny dzień dla rozwoju miasta – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przed podpisaniem umowy z PORR S.A. na budowę trzeciego odcinka obwodnicy od ul. Bielskiej do Długiej. - Zaczęliśmy przed kilkoma laty od wykonania pierwszego etapu tej trasy. Drugi odcinek obwodnicy, między ul. Otolińską i Bielską właśnie powstaje.

S6GDDKiA ogłosiła II etap przetargu na budowę kolejnego odcinka drogi S6 - Trasy Kaszubskiej z Luzina do Gdyni. Wkrótce zostanie ogłoszone postępowanie na kolejny odcinek drogi S6, z Bożegopola Wielkiego do Luzina.

mapaS19Cztery kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 zostały skierowane do prac przygotowawczych. Droga ekspresowa S19 stanowi podstawową oś szlaku Via Carpatia na terenie Polski.

edroga044W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wiceministra Jerzego Szmita. Na zakończenie spotkania członkowie rządu podpisali skierowanie do postępowania przetargowego na budowę zachodniej obwodnicy Łodzi - fragmentu drogi ekspresowej S14.