Drogi i mosty

budowa 03Jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na projekt i budowę odcinka S61 od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno". Cztery z nich były o połowę lub ponad połowę niższe od ceny zamawiającego (963,55 mln zł).

edroga283Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Bank Inwestycyjny podpisały umowę na współfinansowanie budowy kolejnych odcinków tras S7 i S8.

P6020238W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich w pasie nadmorskim występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin. Droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem.

edroga044Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i prezydent Torunia Michał Zaleski wspólnie napisali list do premier Beaty Szydło w sprawie budowy drogi ekspresowej S10, w którym wyrażają zaniepokojenie z powodu braku w wykazie zadań, których realizacja rozpocznie się do 2023 roku, budowy drogi S10 Toruń - Bydgoszcz.

edroga036W siedzibie kazimierskiego starostwa podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 768 wraz z budową obwodnicy Kazimierzy Wielkiej i budową obwodu drogowego w systemie "zaprojektuj – zbuduj”.

droga2 01Wyczekiwana drogowa inwestycja dla Wałbrzycha i gminy Walim zakończona. Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanego odcinka pomiędzy rondem przy ul. Uczniowskiej a skrzyżowaniem ulic Strzegomskiej, Świdnickiej, Noworudzkiej i 11 Listopada.