Drogi i mosty

edroga151Tunel z ciągiem komunikacyjnym na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Składowej i kolejny odcinek śródmiejskiej obwodnicy – to prace, których zakończenie planuje się na połowę 2018 roku w Siedlcach.

lopata30 maja w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty na budowie 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Brześcia Kujawskiego do Kowala. To czwarta duża inwestycja na drogach wojewódzkich, którą rozpoczęto w ostatnich tygodniach w regionie.

edroga041Ministerstwo Rozwoju zwiększyło listę planowanych inwestycji w śląską kulturę. Rząd i samorząd chcą też wspierać energetykę lokalną. Wbrew postulatom Drogowa Trasa Średnicowa Wschód nadal znajduje się na liście projektów warunkowych.

edroga074Dzięki podpisanemu w Warszawie aneksowi do Kontraktu Terytorialnego, kolejny ważny dla Małopolski projekt otrzymał gwarancję realizacji. Północna obwodnica Krakowa trafiła z listy rezerwowej na listę podstawową.

IMG 0492Wiceminister Jerzy Szmit podpisał programy inwestycji dla trzech zadań z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w województwie warmińsko-mazurskim. Są to: budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 16 w Tyrowie, budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 53 w Trękusku oraz rozbudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Korpele – Szczytno.

edroga001Budowa Trasy Świętokrzyskiej zbliża się do końca. Niemal gotowe są już jezdnie, tunele kolejowe, chodniki i drogi rowerowe. Zakończenie budowy we wrześniu.