Drogi i mosty

edroga342GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji programowej, projektu budowlanego i projektu wykonawczego dla drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót. Oferty można składać do 10 kwietnia 2017 roku.

DSC 6483Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji Braniewa. Nad rzeką Pasłęką powstaje ogromna konstrukcja - efektowny, obustronnie podświetlony most łukowy. W trosce o środowisko naturalne i bezpieczeństwo prac generalny wykonawca zastosował na projekcie technologię prac tzw. nasuwania podłużnego przęseł. Nowa przeprawa skomunikuje oddzielone od siebie dzielnice miasta oraz poprawi komfort mieszkańców ułatwiając poruszanie się po mieście. Inwestycję wartą 5,5 mln zł realizuje Skanska.  

DSC 004024 lutego rozpoczęła się wycinka drzew przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Pod koniec marca wykonawca zacznie budować tam wiadukt.

S19IIetapprzetargu2Ruszył drugi etap przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Do wykonawców, którzy w pierwszym etapie postępowania przetargowego złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu i spełnili warunki określone w ogłoszeniu, wysłano zaproszenia do składania ofert cenowych. Na ich złożenie oferenci będą mieli czas do 2 maja br.

moneyWięcej o ponad 21 mln złotych otrzyma Toruń na przebudowę i rozbudowę ul. Łódzkiej z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

IMG 0492Minister infrastruktury i budownictwa podtrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej. Tym samym ostatecznie nie ma żadnych formalnych przeszkód do rozpoczęcia prac budowlanych.