Drogi i mosty

IMG 0492Przedstawiciele samorządu województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz firmy Trakcja PRKiI podpisali 19 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim umowę na gruntowną przebudowę 29-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna. Dzięki wsparciu samorządów lokalnych na całym zmodernizowanym odcinku powstaną bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe.

lopataDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaczyna przygotowania do realizacji budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku. Wkrótce rozpocznie się postępowanie przetargowe na realizację inwestycji, a już w czwartek 20 kwietnia ruszą prace rozbiórkowe na terenie ogrodów działkowych: Chopin, Zremb i Orlik.

edroga001Warszawski Oddział GDDKiA ogłosił postępowanie przetargowe na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania „Budowa obwodnicy Łochowa w ciągu drogi krajowej nr 62”.

edroga0317 kluczowych inwestycji drogowych otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzięki środkom z UE w Małopolsce powstanie 5 nowych obwodnic, przebudowane zostaną także dwie drogi wojewódzkie. Łącznie na realizację tych zadań zarząd województwa zarezerwował prawie 140 mln zł.  

IMG 7525W Sierpcu do użytku oddano niedawno wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z ulicami Świętokrzyską i Romualda Traugutta i nadano mu imię Franciszka Łazowskiego.

roboty drogoweW ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na przebudowę skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej i przebudowę mostu nad potokiem Przyłękówka. Zmieniona będzie geometria skrzyżowania, a znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie most będzie całkowicie przebudowany.