Drogi i mosty

14882Pierwszymi fragmentami nowej jezdni drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa z docelową warstwą ścieralną nawierzchni mogą już jeździć kierowcy. 19 maja nastąpiło przełożenie ruchu na dwa fragmenty jezdni, na których ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni.

edroga648Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę wiaduktu Biskupia Górka. W ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, powstanie też nowy układ drogowy do obsługi komunikacyjnej rejonu od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego.

DSC3252Oficjalnie rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Kurów Zachód. Odcinek, o długości blisko 60-kilometrów, podzielono na cztery zadania, które realizuje trzech wykonawców. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł, z czego koszt robót to blisko 1,5 mld zł. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w połowie 2019 roku.

Tu II 3d23 maja rozpoczną się główne prace przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja warta 27 mln zł zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

P9011103Ulica Miodowa i Plac Krasińskich jeszcze w tym roku upodobnią się do Krakowskiego Przedmieścia. W Warszawie właśnie ogłoszony został przetarg na remont.

budowa 01Od 288 mln zł do przeszło 467 mln zł za projekt i budowę 16,5-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 od węzła Kolno do węzła Stawiski oferują firmy budowlane. 15 maja nastąpiło otwarcie ośmiu ofert, jakie złożyły przedsiębiortstwa startujące w tym przetargu. Natomiast pięć firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę sąsiedniego 18-km odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Stawiski do początku obwodnicy Szczuczyna.