Drogi i mosty

edroga110Rozpoczęcie budowy kolejnych obwodnic miast, remonty i przebudowa dróg wojewódzkich – plan Małopolski na 2018 rok pod względem inwestycji transportowych przedstawia się bardzo ambitnie. W sumie wartość wszystkich zadań drogowych w Małopolsce w tym roku wyniesie ponad 1,6 mld zł.

P9011103Kolejne miejsce na mapie Gdańska zyska niezwykły klimat. Czas na ulicę Szeroką, która w 2018 roku przejdzie metamorfozę. 2 stycznia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na jej rozbudowę.

edroga162Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała aneks wydłużający termin realizacji robót do 30 kwietnia 2018 r. Jeśli prace przebiegać będą zgodnie z założeniami, nowy most zostanie oddany do użytku w czerwcu 2018 roku.

chl3Pod koniec grudnia zakończył się remont nawierzchni ul. Chłopskiej. Dzięki inwestycji poprawił się komfort jazdy na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej. To dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale także rowerzystów.

roboty drogoweWojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę ok. 4,6-km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, przebiegającego przez dzielnice Ursynów i Wilanów. Decyzja o rozpoczęciu prac nad ostatnim odcinkiem trasy ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

edroga808Końcówka roku to tradycyjnie gorący okres otwierania nowo wybudowanych dróg. Nie inaczej było też w 2017. Drogowcy, jeszcze przed świętami, udostępnili kierowcom dziesiątki kilometrów nowych tras ekspresowych: S5, S7, S8 i S51.