Drogi i mosty

wizualizacjaModernizacja kolejnego odcinka Szosy Chełmińskiej w Toruniu wkrótce stanie się faktem. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepustowości ulicy to tylko niektóre z korzyści jakie przyniesie inwestycja. Przedstawiciele MZD Toruń i firmy Skanska podpisali umowę na rozbudowę ulicy na odcinku od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej. Wartość kontraktu to niemal 16 mln zł.

IMG 0492Rada Warszawy wprowadziła zmiany w budżecie miasta. Wśród nich znalazły się m.in. środki na remont ul. Bartyckiej oraz na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności ze Szwedzką.

mapa Katowic z planowanymi inwestycjamiMinisterstwo Rozwoju ogłosiło listę inwestycji drogowych, które otrzymały środki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wśród wymienionych projektów znalazły się aż dwie inwestycje drogowe w Katowicach dotyczące przebudowy drogi DK 81.

P6020238Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało ponad 20 milionów złotych z funduszy europejskich na realizację kolejnych inwestycji drogowych. Tym razem chodzi o przebudowę jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Toruniu, plac ks. bpa Jana Chrapka. Jest to kolejna inwestycja drogowa w województwie, po ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy i ulicy łódzkiej w Toruniu, która w ostatnim czasie otrzymała takie dofinansowanie.

moneyGdański projekt przebudowy wiaduktu Biskupia Górka znalazł się wśród wniosków, które otrzymają środki z dodatkowej puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko.

ViaCarpatiaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że planowany przebieg trasy Via Carpatia nie uległ zmianie. Droga, zgodnie z pierwotnymi założeniami, przebiegać będzie trasą S19 od południowej granicy Polski przez Rzeszów, Lublin, następnie do Białegostoku, a stamtąd do Suwałk i granicy z Litwą w Budzisku.