Drogi i mosty

IMG 0492Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o przyznaniu Łomży ponad 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na budowę i modernizację dróg.

budowa 04Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę ponad 1-km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy w dzielnicy Wawer.

20170719 112917Przy przejeździe kolejowym na ul. Polnej w Toruniu znak "stop" przypominał o niebezpieczeństwie i niezależnie od tego czy pociąg jechał czy nie, nakładał obowiązek zatrzymywania się. Po przebudowie ulicy Polnej znak będzie już tylko wspomnieniem. Zastąpi go sygnalizacja świetlna, która będzie się załączała tylko w momencie przejazdu pociągu. Poprawi się także komfort przejazdu przez tory.

PBDKDZgodnie z uchwałą Rady Ministrów, limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Jednocześnie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk został zobowiązany do przedstawienia do końca roku listy inwestycji, których budowa zostanie sfinansowana w ramach podwyższonego o 28 mld zł limitu. Lista już powstała.

moneyRekordowe dofinansowanie, w wysokości ponad 59 mln zł, przyznano na budowę dróg w Suwałkach z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wnioski o dofinansowanie dotyczyły trzech inwestycji – przebudowy ulicy Sejneńskiej i budowy zupełnie nowych dróg: przebicia ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata z nowym mostem i tunelem pod torami, przebiciem ulicy Leśnej do ulicy Utrata oraz budowy Armii Krajowej na odcinku od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej.

edroga24317 lipca Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w imieniu samorządu województwa śląskiego, podpisał umowę na przebudowę DW 793. Kosztem 36 mln złotych trasa, na odcinku liczącym 5,4 km od Żarek do Myszkowa, zostanie całkowicie rozebrana i wybudowana od nowa. Powstanie nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, ścieżka pieszo-rowerowa. Odbudowane będą istniejące zjazdy do posesji.