Drogi i mosty

montaz iluminacji warszawa ms 3W Warszawie rozpoczął się już montaż iluminacji świątecznej. Do końca listopada 20 kilometrów ulic zostanie udekorowanych świetlnymi ozdobami.

oznakowanie zad I6 listopada GDDKiA oddaje do ruchu prawie 19,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od węzła Korzeńsko w kierunku Wrocławia. Jeszcze jeden fragment, około 10 km, zostanie otwarty w grudniu.

lopataW Żołędowie archeolodzy pracujący przy drodze S5 natknęli się na kilka dodatkowych i nieudokumentowanych grobów.

20171026 112409Asfaltowanie, budowa ścieżek rowerowych, przygotowania pod ułożenie ustroju nośnego wiaduktu - to najważniejsze prace, jakie obecnie można zaobserwować przy przebudowie ulicy Łódzkiej w Toruniu. Zgodnie z umową prace potrwają do 21 października 2018 roku.

budowa 063 listopada br. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wydał decyzję w sprawie zezwolenia na realizację odcinka drogi ekspresowej S5 od węzła Tryszczyn do węzła Białe Błota o długości ok. 13,5 km. To oznacza, że wydano już wszystkie zezwolenia na budowę S5 w województwie, o długości ok. 130 km.

budowa 08Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73 został ogłoszony przez GDDKiA w Kielcach.