Drogi i mosty

DSC00361 1W tym roku GDDKiA planuje oddanie do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilku obwodnic. W kolejnych dwóch latach, te drogi oraz trasa S17, mają być gotowe niemal w całości. Obecnie prace projektowe i budowlane toczą się na ponad 1300 km odcinków nowych dróg. Na zadania o długości ponad 700 km prowadzone są postępowania na wybór wykonawców.

S7 w woj 1Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad może rozpocząć drugi etap postępowania przetargowego na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 na odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej.

budowa 12Trwają prace przy budowie obwodnicy Ćmielowa. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2018 roku.

edroga034W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy na realizację największej inwestycji drogowej w historii powiatu bolesławieckiego, czyli przebudowy drogi powiatowej łączącej Osiecznicę z węzłem autostrady A18 w Luboszowie.

edroga023Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na wybór wykonawcy modernizacji dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Tucholę ze Świeciem. To kolejna uruchomiona przez samorząd województwa duża inwestycja drogowa, która będzie finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

excavators 800996 960 720Budowa drugiego odcinka obwodnicy Płocka trwa już od jesieni. Droga, wraz z wiaduktem w ul. Bielskiej i wiaduktem kolejowym, gotowa będzie jesienią tego roku. Znane są już też oferty na wybudowanie trzeciego odcinka obwodnicy Płocka – między ul. Bielską i „Węzłem Bielska” a ul. Długą.