Drogi i mosty

aDSC3101 1Zrealizowano już większość nasypów i wykopów pod przyszłą drogę ekspresową łączącą węzeł Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Z każdym dniem przybywa kruszywa i warstw bitumicznych w konstrukcji jezdni. Kierowcy z nowej, blisko 12-kilometrowej trasy, skorzystają za rok, na przełomie kwietnia i maja.

8 910 maja zamontowana została ostatnia, 416 belka na remontowanej estakadzie w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu.

edroga603Pięć rond w Małopolsce czeka na zmianę swojego dotychczasowego charakteru. Do końca maja można zgłaszać projekty w konkursie Małopolskie Ronda Innowacji. Na najciekawsze propozycje czeka nagroda wysokości 10 tys. zł.  

edroga041Nową nawierzchnię zyska przeszło 36,6 km odcinków na sieci dróg krajowych w województwie pomorskim. Jako pierwsze z 36,6 km tras zostaną wyremontowane odcinki drogi krajowej nr 25 w Kołdowie – będzie to 1,5 km trasy i 3,35 km drogi krajowej nr 91 między Subkowami a Gręblinem.

budowa 03Otwarte zostały oferty dla zadania „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca – Odcinek A od węzła Lotnisko (bez węzła) do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości ok. 6,64 km”.

edroga001Jak donosi włoska prasa, naukowcy z Wydziału Inżynierii Lądowej i Przemysłowej w Pizie, w ramach europejskiego projektu LIFE NEREiDE, stworzyli asfalt przyjazny dla środowiska - cichszy, a także mniej szkodliwy dla wykonawców. Uniwersytet w Pizie jest koordynatorem projektu, ale współpracują z nim także: Regionalna Agencja Środowiska (Arpat) w Toskanii, Belgijskie Centrum Badań Drogowych (Brrc), a także Instytut Akustyki i Czujników oraz firma Ecopneus.