Drogi i mosty

wieden1

W sobotę, 2 września 2017, w austriackiej stolicy zostanie uroczyście otwartych pięć nowych stacji metra. Od następnego dnia będzie można dojechać metrem U1 aż do Oberlaa.

Myśliborska Lipiany 2Do końca 2017 roku w Zachodniopomorskiem zostaną przebudowane przeszło 22 km dróg wojewódzkich. Dzięki wartym ponad 18 mln zł inwestycjom, uda się poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jego warunki. Jednym z ostatnich efektów jest otwarcie nowego obejścia Lipian, które znacząco ułatwi komunikację lokalną, a dzięki któremu nie tylko miejscowi kierowcy żegnają się z dziurami i koleinami. 

chodnik2Trwa przebudowa chodnika na chodnik i drogę rowerową w ciągu ul. Grudziądzkiej w Toruniu. Nowa infrastruktura powstanie po wschodniej stronie ulicy pomiędzy ul. Pod Dębową Górą a ul. Polną. Budowany odcinek o długości ok. 700 metrów zostanie w pełni włączony w istniejącą sieć tras rowerowych Torunia. 

Warszawa scierzka rowerowaW Warszawie jest już ponad 500 km dróg rowerowych, a jednoślad nie jest już tylko pojazdem rekreacyjnym ale również środkiem transportu. Ruch rowerowy w ciągu dwóch lat wzrósł o ok. 40 punktów procentowych. Rekord padł we wtorek 15 sierpnia - Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym w rejonie Solca przejechało 11 498 rowerzystów.

KatowiceOpublikowana została aktualizacja Wytycznych Technicznych ZDW w Katowicach. Jest ona zgodna z najnowszymi normami Unii Europejskiej i wynika z doświadczeń kadry inżynierskiej ZDW w Katowicach pozyskanych przy dotychczasowym stosowaniu wytycznych.

DSC 0913xxx1000Brzeszcze, Oświęcim, Gromiec, Rozkochów i Łączany – w tych miejscowościach wiosną przyszłego roku powstaną nowoczesne, solidne i funkcjonalne miejsca obsługi rowerzystów. Wszystko w ramach szeroko zakrojonej budowy sieci tras rowerowych VeloMałopolska, którą realizuje samorząd regionu. W poniedziałek marszałek Jacek Krupa podpisał umowę na budowę tych punktów.