Drogi i mosty

edroga001To był wyjątkowo udany sezon remontowy w Warszawie. Drogowcy zrobili kilkadziesiąt kilometrów wygodnych i estetycznych chodników, utwardzili kilkadziesiąt dróg gruntowych, a nowy asfalt ułożyli na ponad 30 kilometrach jezdni. W przyszłym roku zaplanowano jeszcze więcej prac.

budowa 0618 grudnia podpisano umowy na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 w województwie zachodniopomorskim. Pierwsza umowa dotyczy budowy odcinka Brzozowo – Miękowo o długości 22,4 km, natomiast druga rozbudowy odcinka Miękowo – Rzęśnica o długości 19 km. Oba zadania będzie realizowała w formule projektuj i buduj firma Budimex S.A. Łączna wartość zawartych umów to 486,8 miliona złotych.

budowa 05W siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA otwarte zostały oferty na projekt i budowę autostrady A1 od węzła „Tuszyn” do granicy z województwem śląskim. Dziesięć z trzynastu złożonych ofert mieści się w kwocie, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (ok. 2,5 mld zł).

budowa 03W siedzibie katowickiego oddziału GDDKiA otwarto oferty złożone w postępowaniu przetargowym na budowę odcinka autostrady A1 pomiędzy granicą województwa łódzkiego i śląskiego a węzłem Rząsawa (odcinek E).

budowa 01W mijającym roku na drogach krajowych województwa kujawsko-pomorskiego zrealizowano wiele ważnych inwestycji, mających na celu nie tylko poprawę stanu nawierzchni, ale i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

1758215 grudnia br. miała miejsce próba obciążeniowa mostu extradosed w ciągu obwodnicy Ostródy na drodze krajowej nr 16. Do tego celu wykorzystano około 1200 ton ładunku umieszczonego na ponad 30 pojazdach. Pomyślny przebieg próby pozwoli udostępnić w grudniu jedną jezdnię mostu do ruchu. Druga zostanie udostępniona wczesną wiosną. Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie wykonano na niej jeszcze wszystkich prac wykończeniowych.