Drogi i mosty

edroga113Rozpoczyna się realizacja kluczowej dla Lublina inwestycji drogowej, która połączy istniejącą ul. Bohaterów Monte Cassino z węzłem Sławin. Wartość prac, których wykonawcą będzie Budimex, to 87,5 mln zł. Projekt będzie realizowany z udziałem środków europejskich, jego zakończenie planowane jest na kwiecień 2018 roku.

excavators 800996 960 720Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję zezwalającą na rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej. Zezwolenie dotyczy blisko 10-km odcinka drogi od węzła w Radziejowicach do węzła Paszków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

budowa 09Ubiegły rok nie był korzystny dla sektora budowlanego. Produkcja budowlano-montażowa była o ponad 14 proc. niższa niż w 2015 roku. Natomiast w bieżącym roku pojawi się więcej inwestycji infrastrukturalnych, nie powinno też brakować zleceń od deweloperów. Ryzykiem jest nadmierne spiętrzenie projektów.

edroga145- Drogi krajowe to niecałe 5 proc. długości sieci drogowej w Polsce. Drogi wojewódzkie to niespełna 7 proc. A pozostałe 88 proc. to są drogi zarządzane przez samorządy niższego szczebla – powiedział Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i przewodniczący Krajowej Rady ZDP podczas III Małopolskiego Forum Drogowego, które w dniach 25-27 stycznia odbyło się w Zakopanem.

edroga074Ruszył przetarg na wykonanie dokumentacji dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo - Orzysz - Ełk. Oferty można składać do 24 marca 2017 roku.

warta most dw710Trwają roboty w ramach inwestycji przy budowie nowego mostu na rzece Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710. Obok starego obiektu powstaje przeprawa tymczasowa.