Drogi i mosty

budowa 1123 inwestycje na drogach wojewódzkich o wartości ponad 187 mln złotych zaplanowano w tym roku w województwie opolskim. Zbudowana będzie m.in. obwodnica Malni i Choruli, rozbudowana zostanie obwodnica Dobrodzienia, a przebudowywana droga z Opola do Namysłowa.

budowa 12Zostały podpisane umowy na projekty budowlane i wykonawcze na przebudowę trzech odcinków drogi krajowej nr 22 między Knybawą a Królewem. Dokumentacja powstaje w ramach programu dostosowania drogi do nacisków 11,5 t.

edroga115Program Polska Wschodnia z sukcesem wkracza w 2018 rok. Na półmetku perspektywy finansowej UE 2014-2020 jest liderem wśród krajowych programów finansowanych z Funduszy Europejskich. Do tej pory rozdysponowano już ponad 70% budżetu programu. Unijne dotacje wesprą m.in. projekty drogowe i związane z ekologicznym transportem miejskim w aglomeracjach.

P6020238Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Tucholę i Świecie. Drogowcy poszerzają jezdnie i budują obejście Płazowa, powstają też ciągi pieszo-rowerowe.

DSC01192Wykonawca na realizację linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku został już wybrany. Po uprawomocnieniu decyzji o wyborze i przeprowadzeniu kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych, podpisana zostanie umowa na realizację robót. Inwestycja ta jest jednym z głównych zadań Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

IMG 0492Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje budowę nowej, prawie 3-kilometrowej drogi w południowo-zachodniej części Krakowa. Chodzi o ul. 8 Pułku Ułanów, która połączy ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem ul. Kapelanka – Brożka – Grota Roweckiego.