Drogi i mosty

image00722 maja podpisano umowę na realizację linii tramwajowej, która połączy Krowodrzę Górkę z Górką Narodową. 2 dni później podpisano umowę na przebudowę alei 29 Listopada - ulicy, z której korzystają kierowcy wjeżdżający do Krakowa od strony Warszawy.

moneyPo wielu latach oczekiwań budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi łączącymi dzielnicę Zatorze z centrum Elbląga staje się faktem. Prezydent Witold Wróblewski podpisał w Olsztynie umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa dróg dojazdowych do wiaduktów w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu”.

P826088723 maja w Kamieniu Kotowym (powiat lipnowski) odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty na budowie 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna do granicy województwa. Gruntowna przebudowa, dzięki której poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania, będzie kosztować 59 mln złotych.

edroga312108,9 mln zł wynosi dofinansowanie, jakie przyznał zarząd województwa lubuskiego na budowę mostu przez rzekę Odrę w Milsku, wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 – Etap II.

edroga131Do 30 września 2018 roku ma się zakończyć budowa obwodnicy Miechowa. Jak wynika z analiz wykonawcy, obecnie ukończono ponad 1/3 zaplanowany prac.

DSC 024024 maja marszałek Marek Woźniak podpisze umowy o dofinansowanie projektów drogowych miasta Leszno oraz powiatów leszczyńskiego, rawickiego i kępińskiego.