Drogi i mosty

edroga036Przebudowana droga wojewódzka nr 785 na odcinku Maluszyn – Włoszczowa wraz z nowym rondem oraz przebudowana droga powiatowa w miejscowości Konieczno 13 listopada zostały oddane do użytku.

ASFALTW dniach 25–27 października odbyło się XXXVII Seminarium Techniczne Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. Tematem otwarcia była Via Carpatia, jeden z najambitniejszych projektów infrastrukturalnych w Unii Europejskiej w ostatnich latach oraz priorytet inwestycyjny w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025).

gddkiaPremier Beata Szydło odwołała ze stanowiska szefa GDDKiA Krzysztofa Kondraciuka. Pełniącym obowiązki generalnego dyrektora został Jacek Gryga, dotychczasowy zastępca, który odpowiadał m.in. za realizację inwestycji.

DJI 0701 1024x576Rozbudowa infrastruktury drogowej to nie tylko kolejne kilometry budowanych dróg i autostrad, ale również uruchamianie Miejsc Obsługi Podróżnych, które po pierwsze poprawiają stan infrastruktury drogowej i jej bezpieczeństwo, po drugie znacząco wpływają na komfort użytkowania dróg oraz stanowią bardzo ważny, a wręcz niezbędny element sieci drogowej.

edroga562Oddziały GDDKiA są gotowe do podjęcia akcji zimowego utrzymania dróg. Mimo to apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Akcja zimowa ma na celu łagodzenie skutków zimy, a nie ich całkowite i natychmiastowe usuwanie.

edroga330Centrum Unijnych Projektów Transportowych udostępniło cztery podręczniki w wersji elektronicznej, które stanowią kompendium wiedzy o Inteligentnych Systemach Transportowych (ITS). Można w nich znaleźć informacje przydatne przy planowaniu i realizacji projektów z obszaru ITS. Publikacje polecane są szczególnie beneficjentom programów unijnych, ale także wszystkim zainteresowanym ITS.