Drogi i mosty

edroga10095,85 mln zł to wartość dofinansowania, jakie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymała Dąbrowa Górnicza na montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Pozwoli to na wymianę 2700 obecnych opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.

edroga628Wiadukt w Trzebini jest jednym z najważniejszych obiektów inżynierskich na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomerację śląską z Krakowem. Umożliwia bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową łączącą Katowice z Krakowem oraz przyległą do torów ulicą Dworcową. Blisko 400-metrowy wiadukt zostanie teraz przebudowany za około 12 mln zł.

IMG 0492Prawie milion złotych dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ul. Płk. Dąbka. W Olsztynie podpisana została z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowa dofinansowania na ten cel.

edroga344Te same firmy i konsorcja wystartowały w dwóch ostatnich już przetargach na budowę betonowej drogi ekspresowej S61 na odcinkach: węzeł Podborze – węzeł Śniadowo (I) i węzeł Śniadowo – węzeł Łomża Południe (II).

Wmurowanie kamienia węgielnego 3Na budowie zachodniego odcinka II linii metra wmurowano już kamień węgielny. W piątek, 11 sierpnia, akt erekcyjny, podpisany przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, umieszczono w metalowej tubie w stropie stacji Księcia Janusza (C06).

15833Zakończyła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 22 w Sucuminie. W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych została poszerzona droga krajowa. Powstały lewoskręty, skorygowane wloty dróg podporządkowanych, a do tego nowa pętla autobusowa.