Drogi i mosty

DSC00361 1Budowa mostu przez Wisłę w ciągu drogi ekspresowej S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska jest zaawansowana już w 83%. Przeprawa składa się z dwóch równoległych obiektów o długości 706 i 695,5 metrów.

mapa warszawa gddkiaTrwają prace przy realizacji pełnej ekspresowej obwodnicy Warszawy. Z planowanych około 83 km, zrealizowano już ponad połowę - 43 km - nowych dróg ekspresowych. Na kolejnym odcinku (węzeł Puławska – węzeł Lubelska) o długości 18,5 km rozpoczęły się pierwsze prace budowlane, natomiast na etapie przetargu jest węzeł Lubelska oraz odcinek pomiędzy węzłami Lubelska i Zakręt. Docelowo na warszawskiej obwodnicy zostanie zlokalizowanych 30 węzłów.

PKDMarszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk objęli honorowym patronatem II Lubelskie Forum Drogowe, które 2 i 3 marca odbywa się w Lublinie. Tematem przewodnim konferencji, organizowanej przez Polski Kongres Drogowy, jest lubelski węzeł i jego przyszłość po niedawnym ukończeniu budowy obwodnicy miasta.

13410GDDKiA ogłosiła przetarg na remont północnej jezdni autostrady A4 od Bielan Wrocławskich do okolic węzła Brzezimierz wraz z opracowaniem dokumentacji.

edroga044- Jesteśmy zdeterminowani, by zbudować Zachodnią Obwodnicę Łodzi w ciągu drogi S14. Jeszcze w marcu ogłosimy przetarg na nowy projekt, który pozwoli obniżyć koszty tej inwestycji. Do współpracy zapraszamy też samorządy zainteresowane powstaniem tej drogi – powiedział wiceminister Jerzy Szmit.

edroga066166 mln zł zainwestują Tychy w modernizację drogi, która ułatwi dojazd do drogi ekspresowej S1 i pośrednio lotniska w Pyrzowicach. Pieniądze pochodzą z Programu Infrastruktura i Środowisko.