Drogi i mosty

PA180028 1Już gotowy, ale jeszcze nie oddany do ruchu jest odcinek drogi ekspresowej S19 węzeł Świlcza – węzłe Rzeszów Południe (Kielanówka). Prace zakończyły się we wrześniu, ale kierowcy będą mogli pojechać nową drogą najwcześniej pod koniec listopada, kiedy zakończy się budowa miejskiego łącznika.

edroga344Podkarpackie samorządy podpisały listy intencyjne na budowę łączników autostradowych w Pilźnie, Kolbuszowej i Ropczycach, a także na nową drogę Miejsce Piastowe – Sanok. Do podpisania porozumień doszło podczas konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”.

nowy sacz most18 października w Nowym Sączu podpisano umowę na realizację inwestycji drogowej pn. "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28" z wyłonionym wykonawcą - Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BANIMEX Sp. z o.o. Firma zaoferowała wykonanie zadania za kwotę ok. 76,5 mln zł z 10-letnią gwarancją na wykonane prace.

edroga283Już od 1 listopada w pełni gotowy będzie dwujezdniowy odcinek tej drogi od Sulechowa do Zielonej Góry. – S3 jest naszym sukcesem i atutem. Bez dostępności transportowej i komunikacyjnej nie ma rozwoju regionu - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

edroga647W Toruniu odbędzie się drugi etap konsultacji społecznych dotyczących rozbudowy i remontu mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego oraz rozbudowy układu drogowego ul. Kujawskiej i Placu Armii Krajowej. W czasie spotkania (23 października) mieszkańcy będą mogli zapoznać się z efektami prac projektantów, a także podyskutować o sposobie organizacji ruchu drogowego w czasie remontu przeprawy.

dziura drogaPowiat poznański złożył wnioski o dofinansowania w ramach „Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Do tej pory, dzięki środkom z programu, udało się zainwestować w drogi powiatowe aż 30 milionów złotych. – Jeśli w przyszłym roku otrzymamy dotację z budżetu państwa, przebudujemy kolejne, dwie ważne odcinki na terenie powiatu poznańskiego – zapowiada Jan Grabkowski, starosta poznański. Inwestycje mają pochłonąć blisko 15 mln zł.