Dla każdego najważniejsze jest zdrowie i dobra kondycja. Do uzyskania takiego stanu niezbędne jest właściwe odżywianie i nawadnianie organizmu, a także systematyczny wysiłek sportowy i aktywna rekreacja. To właśnie wyznaczyło dodatkowe dziedziny działalności firmy WIMED. Prolife, konstrukcje dotąd produkowane dla potrzeb organizacji ruchu i zapewnienia jego bezpieczeństwa, jako nowoczesne profile posłużyły do wytwarzania sprzętu fitness. Z kolei powołana fundacja WIMED+ inspiruje do prowadzenia zdrowego trybu życia, a więc nastawionego na profilaktykę chorób cywilizacyjnych, wyzwalającego chęci do podejmowania zadań i rozwijania własnej przedsiębiorczości, a także pobudzającego zapał do… muzykowania. Bo zabawa jest przecież wyrazem zadowolenia z dobrego zdrowia i idącego za tym powodzenia.

Pasja w propagowaniu zdrowego trybu życia w przypadku WIMED-u ma również swoje zdrowe podłoże ekonomiczne. Firma bowiem musi się odnaleźć w zmieniających się warunkach gospodarczych kraju, zapewniając ciągłość produkcji i zatrudnienie. – Analizując koszty inwestycji związanych z przygotowaniem nowych produktów na rynek drogowy, a równocześnie patrząc na ich długą drogę wdrażania od specyfikacji, poprzez projekt do wygranego przetargu, postanowiliśmy spróbować swoich sił w tworzeniu nowych produktów – mówi Zdzisław Dąbczyński, założyciel firmy WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. Produkcja sprzętu fitness jest zdaniem Zdzisława Dąbczyńskiego na pewno ciekawą zawodowa przygodą, z którą łączy nadzieje na kolejny życiowy sukces. Tę wiarę w sukces umacnia zespół pracowników, który doskonale sprawdził się w produkcji znaków drogowych, a teraz podejmuje się kolejnego wyzwania.

Odpowiedzialność i pracowitość to - zdaniem Zdzisława Dąbczyńskiego - dwie zasadnicze cechy lidera przedsięwzięcia. Te bowiem zalety jako wzorzec postępowania są przyswajane przez pracowników, stanowiąc o atucie firmy na konkurencyjnym rynku. One również pomagają w dążeniu do wyznaczonego celu i jego osiągnięcie. Tym celem istotnym jest uzyskanie stabilności firmy. WIMED zatrudnia już ponad 200 osób. Obecnym celem Zdzisława Dąbczyńskiego jest więc zdobycie stabilności na nowych rynkach produkcyjnych, by w ten sposób zapewnić poczucie bezpieczeństwa swoim pracownikom i ich rodzinom. Drugim natomiast celem jest wykorzystanie potencjału technicznego i technologicznego jakim dysponuje w tej chwili WIMED. Warto w tym miejscu dodać, że firma pracuje nad nowatorskim wdrożeniem parkingów obrotowych, to jest lekkich, niewielkich konstrukcji umożliwiających efektywne wykorzystanie przestrzeni parkingowych. 

Zdzisław Dąbczyński dzisiaj może poszczycić się ogromnym bagażem doświadczeń. Zdobył je dzięki ludziom, których spotkał na swojej drodze życiowej i zawodowej, i którzy zechcieli się z nim podzielić własną wiedzą. Teraz to Zdzisław Dąbczyński chce dzielić się z innymi. Temu właśnie ma służyć powołana przez niego Fundacja WIMED+. Jej działania są skierowane przede wszystkim do ludzi młodych.

 

***

W tym roku z okazji 25-lecia WIMEDU została opublikowana książka Zdzisława Dąbczyńskiego „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie poruszać się po drogach i bezdrożach życia”. Pozycja nie ogranicza się wyłącznie do tematyki biznesowej. Przeciwnie, autor zwraca uwagę, że te same zasady, które sprawdzają się w dobrym biznesie, sprawdzają się również w dobrym życiu. Przedsiębiorca – jak twierdzi Dąbczyński – nie może być oderwany od rzeczywistości, dlatego „Inspiracje i drogowskazy” to przede wszystkim lektura dotycząca podejścia do życia, pracy i innych ludzi. Podejścia uczciwego, satysfakcjonującego, a zarazem przynoszącego konkretne efekty. Dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na działania fundacji, która w celach statutowych postawiła na wspomaganie zdrowego stylu życia, edukację młodzieży oraz propagowanie muzyki w rodzinach.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.