edroga.pl - forum drogowe - Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Menu

Pt31102014

Ostatnia aktualizacja10:44:15

Wstecz Jesteś tutaj: Forum Forum drogowe Drogi i mosty Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Projektowanie, Wykonawstwo, Finansowanie, Zarządzanie, Utrzymanie

Moderator: redakcja

Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Postautor: Aleksander Zamorski » 28 mar 2011 07:48

Witam,

Mam mały problem. Potrzebuję ukształtować nietypowo przechyłkę na odcinku drogi dwujezdniowej (modernizacja DK do S) o małym pochyleniu podłużnym niwelety, bo nie jestem w stanie uzyskać 0,7%, a niweleta jest nie do ruszenia. Pamiętam kiedyś na uczelni pokazywali taki sprytny sposób chyba nazywany "koperta". Udało mi się doszukać w literaturze rozwiązania z jedną dodatkową krawędzią załamania powierzchni na jezdni, ale nijak nie ma ona wyglądu "koperty", więc nie wiem czy to to samo... Z tego co pamiętam tamten schemat (prowadzący chyba pokazywał fragment rzeczywistego rozwiązania z projektu) to było tam więcej krawędzi niż jedna od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Ma ktoś może coś o tej (chyba) "kopercie"?

Pozdrawiam
Aleksander Zamorski
Aleksander Zamorski
Gość

Re: Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Postautor: baryla » 28 mar 2011 08:49

Rozwiązanie rampy "na płaskim" jest w "Komentarzu do warunków technicznych", Transprojekt Warszawa, 2000.
baryla
Gość

Re: Rampa przechyłkowa na małym pochyleniu podłużnym

Postautor: Aleksander Zamorski » 28 mar 2011 11:09

Witam,

Tam właśnie znalazłem to z jedną ukośną linią załamania... Chodzi mi o tą "kopertę".

Pozdrawiam
Aleksander Zamorski
Aleksander Zamorski
Gość

Wróć do Drogi i mosty