Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Poszerzenie jezdni na łuku

Poszerzenie jezdni na łuku 3 miesiąc 2 tygodni temu #4397

  • swk20
  • swk20 Avatar
  • Offline
  • Użytkownik
  • Posty: 4
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich,
Jestem Sławek, na forum od niedawna, mój pierwszy post tak że jeśli temat się powtórzył, albo piszę w złym dziale, to z góry przepraszam.
asystentem projektanta jestem od niedawna więc sporo pytań mam. ale szczególnie nurtuje mnie jedno.
Zgodnie z Rozporządzeniem, jezdnię w łuku należy poszerzyć (domniemywam, że z uwagi na specyfikę poruszania się pojazdów po łuku, szczególnie długich). wartość poszerzenia wylicza się w zależności od klasy drogi i od promienia łuku.
A pytanie brzmi, czy jest sens poszerzać jezdnię gdy zmiana kierunku osi wynosi 1st?[/color]
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Poszerzenie jezdni na łuku 3 miesiąc 2 tygodni temu #4398

  • Sharu
  • Sharu Avatar
  • Offline
  • Użytkownik
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Witam,
W przypadku tak małych zwrotów zazwyczaj stosuje się łuk o bardzo dużym promieniu (długość łuku jest nadal nieduża). Wtedy też (zgodnie z Rozporządzeniem) nie ma konieczności poszerzenia na łuku, a nawet zmiany pochylenia jezdni.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): swk20

Poszerzenie jezdni na łuku 3 miesiąc 1 dzień temu #4400

  • urbanpc
  • urbanpc Avatar
  • Offline
  • Użytkownik
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Hej
W przypadku dużych promieni wartość poszerzenia wyjdzie poniżej 0,2m, także poniżej tej wartości nie trzeba poszerzać. Patrz § 16. 2.
Łukasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.188 s.