Inżynieria ruchu

sygnalKończą się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Wyzwolenia – Mikołowska – Sybiraków w Rybniku. Rondo Mikołowskie zastąpi skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, dzięki czemu ruch samochodowy w tej części miasta będzie bardziej płynny.

pieszy 1Zarząd Dróg Miejskich szuka operatora Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Nowy operator nie tylko będzie na bieżąco obsługiwał system, ale także zajmie się jego rozwojem. Funkcjonalność i innowacyjność to najważniejsze kryteria, które przyjęto w ogłoszonym właśnie przetargu.

edroga139Od 7 czerwca 2017 roku na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zostają wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

IMG 5231Od 3 czerwca do 25 sierpnia br. użytkowników drogi ekspresowej S1 i autostrady A4 czekają zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach. Są one związane z remontem obu jezdni drogi S1 na ww. węźle, tj. nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4.

traffic lightsMinister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Nowelizacja umożliwia organom zarządzającym ruchem (Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, marszałek województwa, starosta, prezydent miasta na prawach powiatu) stosowanie wyświetlaczy czasu (tzw. sekundników).

zakazMija ponad pół roku od wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów ciężarowych do Łodzi. Po przeprowadzonych badaniach i obserwacjach ITD i policji, zakaz sprawdza się i spowodował, że na ulicach jest ich o wiele mniej.