Inżynieria ruchu

parkometrKrakowska Strefa Płatnego Parkowania zostanie poddana korekcie i dostosowana do wymogów ustawowych. Zmiany mają zostać wprowadzone do końca października br. Pozostanie średnio 88 proc. miejsc parkingowych w mieście, a w strefie P5 (z uwzględnieniem miejsc nocnych) nawet ich przybędzie.

objazd10 sierpnia w godzinach popołudniowych został przełożony ruch na wschodnią jezdnię budowanej drogi ekspresowej S7 przed węzłem Piaski na obwodnicy Jędrzejowa.

P602023811 sierpnia rozpocznie się ostatni etap kompleksowego remontu Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach na odcinku od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Oznacza to, że zamknięta dla ruchu będzie jezdnia w stronę Katowic.

S3 Chrostnik KochlicePB 1Od piątku, tj. 4 sierpnia, nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na przełożeniu ruchu z drogi krajowej nr 3 na nowo wybudowaną prawą jezdnię drogi ekspresowej S3. Nowym, 6-km odcinkiem drogi będzie można przejechać pomiędzy miejscowościami Chróstnik a Kochlice.

IMG 20170718 133819Na terenie Torunia trwa budowa bramownic, na których pojawi się oznakowanie przejazdu tranzytowego przez miasto.

DSC 5651Toruńscy drogowcy rozpoczęli montaż wyświetlaczy czasu. Sekundniki zostaną zamontowane na trzech toruńskich skrzyżowaniach.