Inżynieria ruchu

msi warszawaZupełnie nowe, spójne i eleganckie oznaczenia pojawią się jesienią we wszystkich warszawskich przejściach podziemnych. Podświetlane drogowskazy będą częścią Miejskiego Systemu Informacji.

DSC 0240Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. - To dobra inicjatywa, ale nowy system powinien być zgodny z działającym na autostradach zarządzanych przez GDDKiA systemem viaAUTO – podkreśla prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Ze strony rządu i koncesjonariuszy autostrad potrzebne są działania, które zachęcą wszystkich kierowców do korzystania z automatycznego systemu poboru opłat.

parkingMinęły prawie dwa tygodnie od wprowadzenia w Gdańsku pilotażowego programu parkowania na parkingach w strefie nadmorskiej. - Przypatrujemy się sytuacji, na bieżąco rozmawiamy z dzierżawcami i Strażą Miejską, analizujemy, wyciągamy wnioski – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski.

edroga993Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jeszcze jesienią tego roku planuje wprowadzić zmiany organizacji ruchu na Alejach Trzech Wieszczów. Efektem ma być zwiększona przepustowość, poprawa płynności jazdy, usprawnienie przejazdu komunikacją zbiorową i być może dopuszczenie rowerów do jazdy buspasem.

edroga330Komitet Koordynacyjny CEF Transport zatwierdził do dofinansowania ze środków Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF) 16 polskich projektów transportowych. Polska otrzymała blisko 1,9 mld euro.

P4130029W drugiej połowie lipca na tzw. "starym" moście w Ostrołęce zostaną wprowadzone ograniczenia dla ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t (większych niż osobowe). Będą one musiały korzystać z przygotowanych objazdów.