Inżynieria ruchu

park 6092 960 720472 miejsca parkingowe dla samochodów, 32 dla motocykli oraz 258 dla rowerów powstanie w ramach parkingów park&ride oraz punktów przesiadkowych w Niepołomicach, Podłężu, Staniątkach i Woli Batorskiej. Marszałek Jacek Krupa i burmistrz Niepołomic Roman Ptak podpisali umowę o dotację unijną na tę inwestycję.

zakazOd najbliższego wtorku (19 września) na kierowców w północnej części Torunia, czekają duże zmiany w ruchu. Dla ruchu zostanie otwarta ulica Polna, zamknięta zostanie natomiast Szosa Chełmińska. Zamknięcie tej ostatniej potrwa miesiąc. Drogowcy przepraszają za utrudnienia i zalecają objazdy.

autos 182795 960 720Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingi P+R „Mały Płaszów”. Termin składania ofert mija 22 września.

edroga347Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, Instytutu Informatyki i Telematyki Krajowej Rady ds. Badań Naukowych w Pizie oraz Szwajcarskiego Instytutu Technologii opracowali nowy system systemu zarządzania ruchem, który może zastąpić tradycyjną sygnalizację świetlną, zmniejszając korki i opóźnienia.

edroga585Na fragmencie autostrady A4 Katowice-Kraków rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na odcinku około 7 km. Prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach (skrzyżowanie A4 z DK 86) i Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z S1 Cieszyn/Warszawa), na jezdni w kierunku Katowic.

pieszyLondyn jest w czołówce miast, które wykorzystują inteligentne technologie i zarządzanie ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom.