Inżynieria ruchu

kat row 1W ubiegłym tygodniu w Katowicach zakończono prace i dokonano odbioru inwestycji obejmującej przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki, Poniatowskiego, Szeligiewicza.

traffic signBudowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej coraz bliżej. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia.

IMG 0395Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, ochrona pieszego i ostrzeganie kierowców o przejściu dla pieszych. Mowa o aktywnych znakach drogowych, które są obecnie montowane na terenie Torunia. Do końca roku toruńscy drogowcy ustawią ich około 250.

edroga241Jest dobra wiadomość dla mieszkańców oraz kierowców poruszających się drogą wojewódzką 968 łączącą Łącko i Mszanę Dolną z Zakopianką. Za półtora roku w miejscu istniejącego skrzyżowania z ul. Orkana w Mszanie Dolnej powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Koszt tej inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu województwa.

ul. BasztowaTrwająca od czerwca tego roku przebudowa ulicy Basztowej jest już na ostatniej prostej. 9 grudnia na ulicę powrócą tramwaje, tydzień później autobusy, zaś przywrócenie ruchu samochodowego planowane jest na 20 grudnia.

parkingOd wtorku, 5 grudnia na obszarze Kazimierza obowiązują zupełnie nowe zasady ruchu. Dojazd do głównych ulic tego zabytkowego obszaru (Miodowej, Dietla, Józefa, Krakowskiej, Dajwór, Starowiślnej) jest możliwy dla wszystkich. Na węższe, wewnętrzne ulice, wjazd mają mieszkańcy, dostawcy, taksówkarze oraz goście hotelowi.