Inżynieria ruchu

DSC 1368xxx1000Budowa węzła drogowego w Poroninie wkroczyła w kolejny etap. Aż do początku listopada zamknięty będzie stary most na potoku Poroniec. Nie powoduje to jednak żadnych utrudnień dla kierowców podróżujący do Zakopanego i z powrotem. Ruch na trasie jest płynny i odbywa się przez tymczasowy most. Cała inwestycja zakończy się w sierpniu przyszłego roku i kosztować będzie 50 mln zł.

park 6092 960 720W tym roku dojdzie do redukcji liczby miejsc postojowych w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Wynika to z konieczności udostępnienia większej ilości miejsca na chodnikach dla pieszych. Właśnie trwa proces projektowania nowej organizacji ruchu w SPP.

pedestrians 400811 960 720Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przy rondzie Dmowskiego. Łatwiej będzie można przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

20170313 130811Na budowie ulicy Polnej w Toruniu można dostrzec pierścień, który powstał na wysokości ulicy Morycińskiego, w miejscu gdzie docelowo powstanie rondo.

20170316 064414Nowe oznakowanie pionowe w gdańskiej Strefie Płatnego Parkowania (SPP) już jest, właśnie zaczyna się rozmalowywanie w strefach oznaczeń poziomych. Prace odbywają się etapami, oznakowanie stref w nowy sposób powinno zakończyć się do końca marca. 

IMG 0059Podział inwestycji na etapy, prowadzenie robót na krótkich odcinkach, zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku – drugi etap remontu koncesyjnego odcinka autostrady A4 ma być jak najbardziej przyjazny dla kierowców. Pierwsze prace rozpoczną się w godzinach wieczornych 19 marca, na 4-kilometrowym odcinku jezdni w kierunku Katowic, pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów.