Inżynieria ruchu

park 6092 960 720Pod takim hasłem prowadzone są online ogólnopolskie badania parkowania, które mają pomóc zdiagnozować, jak wygląda codzienność polskich kierowców w pobliżu miejsca pracy i zainspirować ogólnopolską dyskusję na ten temat.

wawolnicaNiedawno zostało oddane do użytku nowoczesne, inteligentne przejście dla pieszych przy ul. Zamkowej w Wąwolnicy. Miejsce to jest bardzo ruchliwe, w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 830, i niezwykle często uczęszczane.

Infografika z opisamiJeszcze w tym roku powstanie w Grudziądzu pierwsze aktywne przejście dla pieszych „ZEBRA”. Nowoczesne rozwiązania zostaną zastosowane przy ul. Bora Komorowskiego w pobliżu Placówek Młodzieżowych „Bursa”.

edroga964Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przygotowanie studium wykonalności, analizy finansowej oraz wielobranżowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej miejskiego parkingu podziemnego na Ochocie. W ramach programu budowy miejskich parkingów powstanie ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

rondoJuż w przyszłym roku mieszkańcy gminy Świątniki Górne pojadą zmodernizowaną drogą powiatową nr 2239K. Zaplanowano tu bowiem przebudowę istniejącego niemal 5-kilometrowego odcinka drogi, którą porusza się każdego dnia nawet 8 tys. pojazdów. Zanim to jednak nastąpi – z myślą o bezpieczeństwie prawie 10 tys. mieszkańców gminy Świątniki Górne – w miejscowości Wrząsowice powstanie nowe rondo.

przejscie3Każdego roku pojawią się na ulicach Łodzi nowe azyle na przejściach i aktywne znaki informujące kierowców o zbliżającym się pieszym. Wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W tym roku prace wykonano w 17 miejscach.