Inżynieria ruchu

zakazW okolicy ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach zostanie przebudowany układ drogowy w związku z budową galerii Libero, która ma być gotowa w kwietniu 2018 roku.

IMG 7525Droga wojewódzka nr 485 łączy Pabianice i Bełchatów. Stanowi dla tych miast łącznik z drogą ekspresową S8. Jest także jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg wojewódzkich na terenie Łódzkiego.

DSC 1368xxx1000Budowa węzła drogowego w Poroninie wkroczyła w kolejny etap. Aż do początku listopada zamknięty będzie stary most na potoku Poroniec. Nie powoduje to jednak żadnych utrudnień dla kierowców podróżujący do Zakopanego i z powrotem. Ruch na trasie jest płynny i odbywa się przez tymczasowy most. Cała inwestycja zakończy się w sierpniu przyszłego roku i kosztować będzie 50 mln zł.

park 6092 960 720W tym roku dojdzie do redukcji liczby miejsc postojowych w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Wynika to z konieczności udostępnienia większej ilości miejsca na chodnikach dla pieszych. Właśnie trwa proces projektowania nowej organizacji ruchu w SPP.

pedestrians 400811 960 720Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przy rondzie Dmowskiego. Łatwiej będzie można przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

20170313 130811Na budowie ulicy Polnej w Toruniu można dostrzec pierścień, który powstał na wysokości ulicy Morycińskiego, w miejscu gdzie docelowo powstanie rondo.