Inżynieria ruchu

mapa torunOd 13 lipca zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na toruńskiej starówce. - Chcemy przygotować kierowców do zmian, tak aby 13 lipca nie było zaskoczenia - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - Dlatego każdy, kto parkuje na terenie Zespołu Staromiejskiego otrzyma za wycieraczkę swojego auta ulotkę informacyjną.

IMG 7525Problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim rozwiązało nowe rondo, które dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstało na przecięciu ulic Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia.

autos 182795 960 720W okresie wakacyjnym mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk mogą skorzystać z około 700 darmowych miejsc do parkowania poza centrum miasta. Udostępnione zostaną również płatne parkingi w pasie nadmorskim za 5 zł za dzień.

sygnalKończą się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Wyzwolenia – Mikołowska – Sybiraków w Rybniku. Rondo Mikołowskie zastąpi skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, dzięki czemu ruch samochodowy w tej części miasta będzie bardziej płynny.

pieszy 1Zarząd Dróg Miejskich szuka operatora Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Nowy operator nie tylko będzie na bieżąco obsługiwał system, ale także zajmie się jego rozwojem. Funkcjonalność i innowacyjność to najważniejsze kryteria, które przyjęto w ogłoszonym właśnie przetargu.

edroga139Od 7 czerwca 2017 roku na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zostają wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe.