Inżynieria ruchu

20161222 090813Dzięki współpracy Bydgoszczy i gminy Sicienko z bydgoskim oddziałem GDDKiA, udało się zaprojektować optymalne połączenie ulicy Grunwaldzkiej z bezkolizyjnym węzłem na trasie S5 oraz drogami lokalnymi obsługującymi miejscowość Pawłówek.

web2Obwodnicą Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3 można już jeździeć dwiema jezdniami. 21 grudnia otwarto węzeł Międzyrzecz Zachód i wprowadzono stałą organizację ruchu na obwodnicy.

12717Kierowcy mogą już w pełni korzystać z dwóch rond, które w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych powstały w podopolskim Karczowie oraz w Praszce.

autos 182795 960 720Samorządy metropolii warszawskiej otrzymają blisko 60 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i Jedź” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Do 2018 roku powstanie 27 parkingów.

rodo lodz retkinia 1Przy ul. Maratońskiej w Łodzi powstały dwa nowe ronda, które ułatwią ruch na skrzyżowaniach. Pierwsze z nich znajduje się przy ul. Popiełuszki, drugie zlokalizowane jest na skrzyżowaniu z ul. Sanitariuszek.

IMG 0005Od połowy ubiegłego wieku na polskich drogach systematycznie wzrasta natężenie ruchu. To jeden z ważniejszych powodów, dla których konieczne są zmiany w oznakowaniu dróg, w tym także w sygnalizacji świetlnej. Tymczasem dotyczące ich przepisy, choć wielokrotnie nowelizowane, wywodzą się jednak z lat 70.