Inżynieria ruchu

20170313 130811Na budowie ulicy Polnej w Toruniu można dostrzec pierścień, który powstał na wysokości ulicy Morycińskiego, w miejscu gdzie docelowo powstanie rondo.

20170316 064414Nowe oznakowanie pionowe w gdańskiej Strefie Płatnego Parkowania (SPP) już jest, właśnie zaczyna się rozmalowywanie w strefach oznaczeń poziomych. Prace odbywają się etapami, oznakowanie stref w nowy sposób powinno zakończyć się do końca marca. 

IMG 0059Podział inwestycji na etapy, prowadzenie robót na krótkich odcinkach, zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku – drugi etap remontu koncesyjnego odcinka autostrady A4 ma być jak najbardziej przyjazny dla kierowców. Pierwsze prace rozpoczną się w godzinach wieczornych 19 marca, na 4-kilometrowym odcinku jezdni w kierunku Katowic, pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów.

P4130029Wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej i Marsa zapowiada zmiany w organizacji ruchu. Zamknięta będzie ul. Czwartaków na kilkusetmetrowym odcinku przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską.

Wschodnia ZwirowaW Toruniu ruszyła realizacja programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Jego pierwsze elementy pojawiły się na dwóch toruńskich ulicach. Przedsięwzięcie będzie realizowane etapami przez najbliższe trzy lata. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych powinna się znacząco zmniejszyć.

strefa 30Obecnie w Gdańsku blisko 40% ulic włączonych jest do strefy „tempo 30”. Dzięki temu spadła liczba wypadków drogowych i zmalała liczba ofiar. Efekty są zachęcające, dlatego do końca tego roku ulic z ograniczeniem prędkości do 30 km/h ma być w mieście aż 65 proc.