Inżynieria ruchu

IMG 20170718 133819Na terenie Torunia trwa budowa bramownic, na których pojawi się oznakowanie przejazdu tranzytowego przez miasto.

DSC 5651Toruńscy drogowcy rozpoczęli montaż wyświetlaczy czasu. Sekundniki zostaną zamontowane na trzech toruńskich skrzyżowaniach.

strefa 30Od 17 sierpnia 2015 roku funkcjonuje w Katowicach Strefa Tempo 30. - Cieszę się, że po blisko dwóch latach funkcjonowania Strefy Tempo 30 mieszkańcy, a szczególnie kierowcy, przyzwyczaili się do nowych warunków poruszania się w Śródmieściu. Teraz pora na kolejny krok – rozbudowę Strefy – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

edroga964Sześć firm zgłosiło się do przetargu na wybór wykonawcy sieci parkingów kubaturowych w centrum Łodzi.

znak zakazOd 15 lipca do 6 sierpnia krakowski plac Nowy zyska czasowo inne oblicze. Częściowo ograniczony zostanie ruch samochodowy, w otoczeniu placu pojawi się zieleń, ławki, więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. „Nowy plac Nowy – alternatywna przestrzeń publiczna” to próba pokazania innego sposobu zagospodarowania przestrzeni tej części Kazimierza.

csm Malowanki 5 1dfa392232W Łodzi otwarto projekty, które studenci Akademii Sztuk Pięknych przesłali do konkursu na artystyczne przejścia dla pieszych. Kolorowe i nawiązujące do przestrzeni miasta przejścia pojawią się niebawem na łódzkich ulicach.