Inżynieria ruchu

rondo sybiraków1 sierpnia w Łodzi wprowadzono nową organizację ruchu na rondzie Sybiraków. Wiąże się ona z bardzo dużymi zmianami, dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i stosować się do oznakowania.

P6020238Na początku sierpnia w Lublinie nastąpią zmiany w organizacji ruchu związane z rozpoczęciem przebudowy: al. Tysiąclecia, drugiego etapu przebudowy al. Kompozytorów Polskich, skrzyżowań w ciągu ul. Droga Męczenników Majdanka oraz kolejnym etapem budowy ul. Muzycznej i remontu kładki nad ul. Sowińskiego.

zakaz29 lipca, na tzw. "starym" moście w Ostrołęce (ul. Mostowa w ciągu drogi krajowej nr 61) ze względów bezpieczeństwa zostaje wprowadzone ograniczenie dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

IMG 7525Najnowsza inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozwiąże problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego, skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim. Dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstanie tu rondo łączące cztery ulice (Dworcową, Nową, Nakielską i 22 Stycznia). Przetarg już ogłoszono, roboty zostaną wykonane jesienią.

msi warszawaZupełnie nowe, spójne i eleganckie oznaczenia pojawią się jesienią we wszystkich warszawskich przejściach podziemnych. Podświetlane drogowskazy będą częścią Miejskiego Systemu Informacji.

DSC 0240Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. - To dobra inicjatywa, ale nowy system powinien być zgodny z działającym na autostradach zarządzanych przez GDDKiA systemem viaAUTO – podkreśla prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Ze strony rządu i koncesjonariuszy autostrad potrzebne są działania, które zachęcą wszystkich kierowców do korzystania z automatycznego systemu poboru opłat.