Inżynieria ruchu

IMG 7525Najnowsza inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozwiąże problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego, skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim. Dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstanie tu rondo łączące cztery ulice (Dworcową, Nową, Nakielską i 22 Stycznia). Przetarg już ogłoszono, roboty zostaną wykonane jesienią.

msi warszawaZupełnie nowe, spójne i eleganckie oznaczenia pojawią się jesienią we wszystkich warszawskich przejściach podziemnych. Podświetlane drogowskazy będą częścią Miejskiego Systemu Informacji.

DSC 0240Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. - To dobra inicjatywa, ale nowy system powinien być zgodny z działającym na autostradach zarządzanych przez GDDKiA systemem viaAUTO – podkreśla prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Ze strony rządu i koncesjonariuszy autostrad potrzebne są działania, które zachęcą wszystkich kierowców do korzystania z automatycznego systemu poboru opłat.

parkingMinęły prawie dwa tygodnie od wprowadzenia w Gdańsku pilotażowego programu parkowania na parkingach w strefie nadmorskiej. - Przypatrujemy się sytuacji, na bieżąco rozmawiamy z dzierżawcami i Strażą Miejską, analizujemy, wyciągamy wnioski – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski.

edroga993Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jeszcze jesienią tego roku planuje wprowadzić zmiany organizacji ruchu na Alejach Trzech Wieszczów. Efektem ma być zwiększona przepustowość, poprawa płynności jazdy, usprawnienie przejazdu komunikacją zbiorową i być może dopuszczenie rowerów do jazdy buspasem.

edroga330Komitet Koordynacyjny CEF Transport zatwierdził do dofinansowania ze środków Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF) 16 polskich projektów transportowych. Polska otrzymała blisko 1,9 mld euro.