Inżynieria ruchu

monitoring 401776 960 720Tychy otrzymają 60 milionów złotych dofinansowania na inteligentny system zarządzania i sterowania ruchem. Projektem zostanie objętych blisko 40 skrzyżowań w mieście. Większość z nich ma być całkowicie przebudowana.

autos 182795 960 720Podział na parkingi liniowe i przestrzenne, włączenie parkingów liniowych do Strefy Płatnego Parkowania (SPP), rezygnacja z zarządzania parkingami przestrzennymi przez operatora prywatnego, ujednolicenie zasad i stawek za postój na wszystkich parkingach oraz ograniczenie wysokości opłat dodatkowych we wszystkich nadmorskich lokalizacjach. Takie będą w przyszłym roku zmiany w systemie płatnego parkowania w strefach nadmorskich. Gdańsk podsumował tegoroczną, pilotażową edycję programu i przedstawił pomysły na funkcjonowanie tych parkingów na przyszły rok.

edroga993Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zlecił Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przygotowanie zmian dotyczących możliwości poruszania się po buspasach karetek pogotowia ratunkowego bez włączonych sygnałów.

IMG 3360Na ul. Sierpeckiej w Płocku, w pobliżu szkoły podstawowej, pojawiły się spowalniające progi wyspowe tzw. „poduszki berlińskie” i piktogramy 3D, a także pasy z napisami ostrzegawczymi. To pierwsze tego typu urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.

sygnalizator przejscie dla pieszychZa 3,2 mln złotych wszystkie sygnalizacje na 10 skrzyżowaniach z aleją KEN zostaną skoordynowane i dostosowane do aktualnego natężenia ruchu.

IMG 7525Rondo Kaponiera w Poznaniu, po trwającej wiele lat przebudowie, zostało udostępnione dla wszystkich relacji ruchu kołowego i tramwajowego. Nieczynne do tej pory przystanki na powierzchni już działają. Ułatwieniem dla poruszających się między poziomami ronda są ruchome schody i windy.