Inżynieria ruchu

edroga964Sześć firm zgłosiło się do przetargu na wybór wykonawcy sieci parkingów kubaturowych w centrum Łodzi.

znak zakazOd 15 lipca do 6 sierpnia krakowski plac Nowy zyska czasowo inne oblicze. Częściowo ograniczony zostanie ruch samochodowy, w otoczeniu placu pojawi się zieleń, ławki, więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. „Nowy plac Nowy – alternatywna przestrzeń publiczna” to próba pokazania innego sposobu zagospodarowania przestrzeni tej części Kazimierza.

csm Malowanki 5 1dfa392232W Łodzi otwarto projekty, które studenci Akademii Sztuk Pięknych przesłali do konkursu na artystyczne przejścia dla pieszych. Kolorowe i nawiązujące do przestrzeni miasta przejścia pojawią się niebawem na łódzkich ulicach.

mapa torunOd 13 lipca zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na toruńskiej starówce. - Chcemy przygotować kierowców do zmian, tak aby 13 lipca nie było zaskoczenia - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - Dlatego każdy, kto parkuje na terenie Zespołu Staromiejskiego otrzyma za wycieraczkę swojego auta ulotkę informacyjną.

IMG 7525Problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim rozwiązało nowe rondo, które dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstało na przecięciu ulic Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia.

autos 182795 960 720W okresie wakacyjnym mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk mogą skorzystać z około 700 darmowych miejsc do parkowania poza centrum miasta. Udostępnione zostaną również płatne parkingi w pasie nadmorskim za 5 zł za dzień.