Inżynieria ruchu

P41300298 sierpnia PKP PLK przystąpi do kolejnego etapu prac związanych z budową łącznicy kolejowej w Krakowie (przy skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, ul. Wielickiej i Limanowskiego). Nastąpi wtedy czasowa zmiana organizacji ruchu. A już od 16 sierpnia należy liczyć się z największymi utrudnieniami.

strefa 30Od 17 sierpnia 2015 roku w Katowicach funkcjonuje Strefa Tempo 30. Wprowadzenie strefy kosztowało miasto ok. 150 tys. złotych, które przeznaczono na oznakowanie strefy, tj. znaki pionowe i piktogramy, ale też na przeprogramowanie kilkunastu sygnalizacji świetlnych.

rondo sybiraków1 sierpnia w Łodzi wprowadzono nową organizację ruchu na rondzie Sybiraków. Wiąże się ona z bardzo dużymi zmianami, dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i stosować się do oznakowania.

P6020238Na początku sierpnia w Lublinie nastąpią zmiany w organizacji ruchu związane z rozpoczęciem przebudowy: al. Tysiąclecia, drugiego etapu przebudowy al. Kompozytorów Polskich, skrzyżowań w ciągu ul. Droga Męczenników Majdanka oraz kolejnym etapem budowy ul. Muzycznej i remontu kładki nad ul. Sowińskiego.

zakaz29 lipca, na tzw. "starym" moście w Ostrołęce (ul. Mostowa w ciągu drogi krajowej nr 61) ze względów bezpieczeństwa zostaje wprowadzone ograniczenie dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

IMG 7525Najnowsza inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozwiąże problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego, skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim. Dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstanie tu rondo łączące cztery ulice (Dworcową, Nową, Nakielską i 22 Stycznia). Przetarg już ogłoszono, roboty zostaną wykonane jesienią.