Inżynieria ruchu

P4130029Wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej i Marsa zapowiada zmiany w organizacji ruchu. Zamknięta będzie ul. Czwartaków na kilkusetmetrowym odcinku przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską.

Wschodnia ZwirowaW Toruniu ruszyła realizacja programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Jego pierwsze elementy pojawiły się na dwóch toruńskich ulicach. Przedsięwzięcie będzie realizowane etapami przez najbliższe trzy lata. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych powinna się znacząco zmniejszyć.

strefa 30Obecnie w Gdańsku blisko 40% ulic włączonych jest do strefy „tempo 30”. Dzięki temu spadła liczba wypadków drogowych i zmalała liczba ofiar. Efekty są zachęcające, dlatego do końca tego roku ulic z ograniczeniem prędkości do 30 km/h ma być w mieście aż 65 proc.

IMG 7525W Węgorzewie zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Targowej. Powstanie tam długo oczekiwane rondo, o które od dawna zabiegał samorząd miejski. Jak poinformował burmistrz Krzysztof Piwowarczyk, w ciągu ostatnich kilku lat to właśnie na tym skrzyżowaniu odnotowano wzrost niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

image005Ruszyły konsultacje z mieszkańcami dotyczące założeń Mobilnego Krakowa, czyli planu realizacji polityki transportowej w mieście. Proponowane rozwiązania wyraźnie wzmocnią komunikację miejską, przez co przyczynią się do zmniejszenia smogu i hałasu w mieście, wpłyną na poprawę bezpieczeństwa oraz ogólnie polepszą jakość życia w Krakowie. Plan zakłada ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum, wprowadzając trzy nowe strefy dostępności do Śródmieścia.

P4130029Na podstawie zarządzenia prezydenta Legnicy od 6 lutego br. na terenie miasta zostaje wprowadzony całkowity zakaz tranzytowego wjazdu samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton. Do miasta będą mogły wjeżdżać samochody o tym tonażu dowożące towary, pojazdy służb miejskich i należące do firm mających siedziby w Legnicy.