IMG 20150921 110436Samochody zaparkowane zbyt blisko torów tramwajowych są stałym powodem zatrzymań ruchu tramwajowego w wielu polskich miastach. Opierając się o doświadczenia na dotychczasowych działaniach oraz rozwiązaniach stosowanych m.in. w Krakowie, łódzki przewoźnik wraz z organizatorem transportu przygotowali specjalne tabliczki, które będą przypominać parkującym kierowcom o tym, aby zostawiając samochód zwracali uwagę na odległość między pojazdem a torowiskiem tramwajowym.

Kilkanaście tabliczek zostanie zainstalowanych na słupkach ze znakami drogowymi informującymi o miejscach i sposobie parkowania na ulicach, na których dochodzi do największej liczby zatrzymań ruchu tramwajowego na skutek złego parkowania pojazdu:

1. ul. Zielona od Gdańskiej do Żeromskiego – oba kierunki,
2. ul. Kopernika od Żeromskiego do al. Włókniarzy – oba kierunki,
3. ul. Gdańska od 6 Sierpnia do Kopernika – oba kierunki,
4. ul. Legionów od Zachodniej do Cmentarnej – oba kierunki,
5. ul. Nowomiejska  od Pl. Wolności do Północnej - kier. ul. Północna,
6. ul. Pomorska  od Pl. Wolności do Sterlinga - oba kierunki.

Od początku roku, z powodu źle zaparkowanych samochodów, ruch tramwajowy był już wstrzymywany blisko 40 razy. W 2014 roku zatrzymań tego typu było blisko 50. Czas zatrzymania wynosił od 10 do nawet 40 minut.

5389a6056 1dscf2432ap1010001

IMG 20150921 110436p5070002p5220001p5220004
Na kierowców, którzy źle parkują, czeka mandat i opłata za odholowanie pojazdu w wysokości około tysiąca złotych.

Umieszczając na znakach drogowych dedykowane temu problemowi tabliczki, urzędnicy chcą dotrzeć do kierowców z informacją i apelem, aby zanim zostawią swój zaparkowany samochód zastanowili się, czy nie stoi on zbyt blisko torowiska tramwajowego. Nie wystarczy tylko stanąć poza torowiskiem. Trzeba pamiętać, że jadący po nim tramwaj jest szerszy i odległość, którą trzeba zachować wynosi przynajmniej 1 metr.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.