contentmap_plugin

cycle path 123253 640W przyszłoroczne wakacje gotowa będzie kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim. Podpisano już umowę na zaprojektowanie i budowę kładki podwieszonej pod przeprawą.

Pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja, która będzie podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Będzie miała szerokość 3,4 m, zostanie podwieszona poniżej pomostu przeprawy, a jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa zostanie wyposażona w nowe oświetlenie. Powstaną dwie takie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Na lewym brzegu Wisły połączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim brzegu - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Wybudowana zostanie także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która połączy się z wybudowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę, pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

Do przetargu na zaprojektowanie i budowę zgłosiło się pięć firm. Oprócz ceny, wpływ na ocenę końcową miał również termin wykonania oraz okres gwarancji. Wszystkie podmioty startujące w przetargu zaoferowały 10-letni okres gwarancyjny i ostateczny termin zakończenia prac na 27 lipca 2017 roku. Kryterium rozstrzygającym była więc cena. Najniższą złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Sp. z o.o. Budownictwo Spółka komandytowa w konsorcjum z Intop Warszawa Sp. z o.o. – 13,5 mln zł – i to z nią Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę. Rada Warszawy przyznała na budowę kładki 16 mln zł.

Szczegółowy projekt powinien być gotowy jesienią br., a w sierpniu 2017 roku most Łazienkowski będzie szóstym obiektem mostowym z infrastrukturą rowerową.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.