Mobilność

image014ZIKiT wyłonił wykonawcę na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę linii tramwajowej z osiedla Krowodrza Górka do Górki Narodowej. Tramwaj jest szczególnie oczekiwany przez mieszkańców północnego Krakowa, którzy liczą na lepsze skomunikowanie z centrum miasta.

DSC 12898-9 marca 2017 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się V edycja Smart City Forum, platformy dialogu i współpracy biznesu z administracją  centralną i lokalną, która pozwala na świadomą dyskusję oraz efektywną wymianę opinii i doświadczeń w zakresie inteligentnych miast. Forum daje również możliwość spotkania z decydentami szczebla krajowego, administracji rządowej oraz znanymi ekspertami.

edroga993Jaworzno znalazło się wśród tegorocznych laureatów V edycji prestiżowego Konkursu Smart City. Wyróżnienie w kategorii Smart City do 100 tys. mieszkańców przyznane zostało za wdrożenie systemu Open Payment System w komunikacji publicznej.

Smart City 1Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł "Człowieka Roku" podczas ogólnopolskiej Gali Smart City, towarzyszącej V Smart City Forum. To wyróżnienie za całościowe i jednocześnie innowacyjne podejście do strategii smart city oraz podjęcie szeregu działań, mających na celu rozwój Lublina w kierunku inteligentnego miasta. Nagrody zostały przyznawane po raz drugi. W ubiegłym roku statuetka trafiła do Lublina w kategorii "Inteligentne Miasto".

urzadzenia cz1 1Samochód z kompletem pasażerów czy ciężkimi bagażami ma gorsze właściwości trakcyjne niż w trakcie jazdy bez obciążenia. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne o właściwościach samopoziomujących.

edroga617Bezpieczeństwo pieszych to priorytet - w tym roku zmieni się kilkaset przejść dla pieszych. Będzie dodatkowe oświetlenie, aktywne przejścia sygnalizujące osobę na pasach, azyle, zmiany w organizacji ruchu.