Mobilność

image007Prezydent Jacek Majchrowski podpisał projekt uchwały, która pozwoli gimnazjalistom korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w czasie roku szkolnego (do 30 czerwca 2018 roku). Teraz projektem zajmą się krakowscy radni miejscy.

P2180477„Weź-Rozwiń-Przejdź-Zostaw” - pod takim hasłem 11 września rusza w Toruniu wspólna akcja Policji, Miejskiego Zarządu Dróg i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wpisuje się ona w realizowany przez miasto „Program poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów w Toruniu”.

edroga964Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej miejskiego parkingu na Mokotowie. W ramach programu budowy miejskich parkingów powstanie ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

edroga993Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listę projektów wybranych do dofinansowania z pieniędzy unijnych w ramach konkursu na „Niskoemisyjny transport miejski”. Na konkurs przeznaczono blisko 114 mln zł.

cargo lodzieOd 7 września Łódzki Rower Publiczny wzbogacił się o nowe rowery cargo, którymi można przewozić dzieci lub zakupy.

glosowanieW dniach 15-22 września w Trójmieście odbędą się konsultacje społeczne z zakresu rozmieszczenia stacji postoju Systemu Roweru Metropolitalnego. Celem konsultacji jest uzyskanie opinii mieszkańców na temat wstępnie zaproponowanych lokalizacji dla stacji postoju rowerów. Przyszli użytkownicy będą mogli również zgłosić własne propozycje miejsc, w których w przyszłości parkowane będą rowery.