Mobilność

IMG 21987 lutego radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały ustanawiającej Kartę Krakowską. Da ona mieszkańcom, którzy są zameldowani w Krakowie lub płacą tu podatki, szereg zniżek, w tym m.in. 20-proc. ulgę komunikacyjną na przejazdy tramwajami i autobusami oraz zniżki przy zakupie biletów do miejskich instytucji kultury.

peugeot 308 01Niewielka 208-ka dała się poznać jako solidne i stylowe auto, idealne do miasta. O numer większa 308-ka to już pełnoprawny kompakt z prawdziwego zdarzenia.

bus 690508 1920W 2017 roku Zarząd Transportu Miejskiego sprzedał więcej biletów komunikacji miejskiej. Transport publiczny wybiera coraz więcej osób dojeżdżających do stolicy z gmin metropolii warszawskiej.

01Poprzednia generacja tego SUV-a cechowała się wprawdzie niską awaryjnością, ale nie zdobyła uznania europejskich klientów. Druga odsłona jest zupełnie inna i bez trudu dotrzymuje kroku konkurencji.

edroga12731 stycznia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej zostało skierowane ogłoszenie o rozpoczęciu przetargu na budowę kolejnego odcinka metra na Targówku. Już wkrótce metro dojedzie na Bródno.

edroga234W Krakowie do dyspozycji fanów dwóch kółek oddanych jest 220 kilometrów infrastruktury rowerowej. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął właśnie przetargi w formule „zaprojektuj i zbuduj” na budowę nowych ścieżek rowerowych w tym roku.