Mobilność

Startują zimowe ferie. Zgodnie z terminami przyjętymi dla poszczególnych województw będą trwały przez styczeń i luty. Dni wolne od nauki to nie tylko radość dzieci. To też czas wypoczynku dorosłych, ceniących rodzinne wyjazdy do zimowych kurortów. Jak bezpiecznie do nich dojechać i jak powrócić, by zimowe wakacje kojarzyły się wyłącznie z przyjemnościami?

W tym roku w Małym Płaszowie i Kurdwanowie mają powstać nowe parkingi Park&Ride. Łącznie w tych dwóch lokalizacjach powstanie około

Już pięć miesięcy w Małopolsce działa Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach, który został powołany do szybkiego reagowania na przypadki drastycznego łamania przepisów ruchu drogowego i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

29 grudnia ub.r. do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym, przedłożony przez ministra infrastruktury i rozwoju.

Jeśli zapytalibyśmy na ulicy przypadkowe osoby o to, z czym kojarzą im się klasyczne samochody, odpowiedzi byłyby różne. Na pewno przewijałyby się w nich powszechnie znane ikony motoryzacji światowej, jak Jaguar E-Type, czy Ford Model T i „ten Mercedes z podnoszonymi do góry drzwiami”, poprzez trochę mniej oczywiste typu Porsche 356, nowsze jak Ferrari F40, czy może nawet nieco starszy, ale ciągle popularny Mercedes W123 Beczka. Na pewno byłyby wymieniane także polskie perełki, na które wielu spogląda z patriotyczną łezką – Syrena – Królowa Dróg (i Poboczy), Kaszlak 126p i cała rodzina innych wyrobów FSO, jak Warszawa i FSO 1500. Zdaniem wielu ich 100% polskość jest dyskusyjna, ale to już inny temat.