Mobilność

edroga283- Polityka infrastrukturalna państwa jest bardzo słaba – powiedział dr Michał Wolański z SGH podczas seminarium  „Ewaluacja – obowiązek czy istotny element wzmacniania jakości interwencji publicznych”, zorganizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie. – Sukcesem ostatnich kilkunastu miesięcy jest to, że odtworzony został departament, który zajmuje się polityką transportową.

WOLIN SWINOUJŚCIE 49 z 191Szlak Velo Baltica i Trasa Zielonego Pogranicza wzbogacą się o nowe kilometry. Międzyzdroje – Wisełka i Międzyzdroje – Zagórze to kolejne odcinki tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, które zostaną zaprojektowane. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej dla blisko 30 km tras rowerowych w niezwykle atrakcyjnych miejscach Pomorza Zachodniego.

 MG 4461Powiększona do 30 stacji sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach rozpoczęła funkcjonowanie w połowie kwietnia tego roku.

seat belt Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Instytut Transportu Samochodowego postanowiły nawiązać współpracę, dążąc do wprowadzenia kluczowych zmian w zakresie aktywności zawodowej i pokonywania barier w mobilności osób niepełnosprawnych.

edroga127Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na dostawę pociągów dla I i II linii metra. Pierwsze nowe składy przyjadą do Warszawy w 2019 r.

ssangyong rexton 06Koreańska marka SsangYong jest stosunkowo mało znana na polskim rynku, chociaż ma w swojej ofercie samochody dobrze radzące sobie w naszych realiach drogowych i pogodowych. Najbardziej zaawansowanym technicznie modelem tej firmy jest Rexton.