Mobilność

sign 441318 64017 października PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”.

 MG 0746PKM Katowice zakupił 10 nowych autobusów marki MAN. To pierwsza partia z 40 kolejnych nowych pojazdów. Na początek jest to 5 autobusów krótkich oraz 5 przegubowych. Kolejnych 15 autobusów krótkich dotrze do Katowic w grudniu, a ostatnia dostawa nastąpi w marcu przyszłego roku. Zakupy te są kontynuacją realizowanego od dwóch lat projektu dofinansowanego w ramach ZIT RPO WSL 2014 – 2020, który obejmuje łącznie zakup 100 autobusów.

tunelPolacy coraz chętniej korzystają z usług transportu zbiorowego. Co roku zwiększa się liczba pasażerów podróżujących koleją. Coraz częściej latamy także krajowymi samolotami. Linie lotnicze na terenie Polski obsłużyły w ubiegłym roku 3,6 mln pasażerów. Mimo to na rynku wciąż jest miejsce na nowy środek transportu. Hyperloop ma być szybszą i bardziej ekonomiczną alternatywą dla obecnych pojazdów. Ponadto inwestycja w ten innowacyjny środek komunikacyjny jest znacznie bardziej opłacalna od inwestycji w kolej dużych prędkości.

edroga23517 października (wtorek) w Gdańsku odbędą się kolejne warsztaty w ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP. Tym razem uczestnicy porozmawiają o zarządzaniu mobilnością.

DSC04232Wiedeń rozbudowuje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Do roku 2020 ma stanąć w mieście 1000 nowych ładowarek.

image002Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie realizuje program pilotażowy, który ma na celu budowę i utrzymanie linii tramwajowej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.