Mobilność

volvo xc60 03Jest już wprawdzie po premierze zupełnie nowego XC60, ale w ofercie wciąż pozostaje poprzednia generacja tego modelu, produkowana od 2008 r. Nie ma jednak powodów, aby spisywać ją na straty. Dzięki długiej obecności na rynku jest to konstrukcja dojrzała i dopracowana, która mimo upływu czasu wciąż zachowuje swoje walory.

fotomontażZarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg na przebudowę ul. Traugutta i budowę nowych ulic wewnątrz kwartału. To kolejna już inwestycja w ramach programu rewitalizacji centrum Łodzi realizowana w obszarze nr 2.

 MG 4458W Katowicach przed świętami zainaugurowano nowy sezon funkcjonowania miejskiej sieci wypożyczalni rowerów. W Katowicach rozpoczęło działanie aż 30 stacji, których operatorem, podobnie jak w zeszłym roku, jest Nextbike.

edroga236Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) jest rywalizacją między zespołami miast złożonymi z rowerzystów, która się odbywa w dniach 1-31 maja. Miasto, którego zespół “wyjeździ” największą liczbę kilometrów wygrywa.

accidentPodczas Świąt Wielkanocnych, jak co roku, trwały wzmożone działania Policji. Od soboty na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, zaś 261 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 765 nietrzeźwych kierowców.

BRA bydgoski rower aglomeracyjnyŁącznie o 16 nowych stacji ma zostać w przyszłym roku powiększony system Bydgoskiego Roweru Miejskiego. Obecny sezon jest ostatnim w ramach obowiązującej trzyletniej umowy z operatorem BRA. W związku z tym, w drugiej połowie roku planowane jest ogłoszenie przetargu na obsługę systemu roweru miejskiego w latach 2018-2020. Zgodnie też z wcześniejszymi zapowiedziami, BRA rozstanie rozbudowany.