Mobilność

edroga235Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister środowiska Jan Szyszko zaapelowali o wspieranie inicjatyw Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) organizowanego co roku w dniach 16 - 22 września. Wspólny list został skierowany do przedstawicieli władz lokalnych, które mogą przygotować kampanie zachęcające do korzystania z transportu zbiorowego i promujące transport multimodalny.

image0023 sierpnia w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie podpisana została umowa o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko budowy linii tramwajowej w ramach Trasy Łagiewnickiej. Kraków otrzyma na ten cel blisko 100 mln zł.

DSC011923 sierpnia w siedzibie Ministerstwa Rozwoju podpisano 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportowych realizowanych w Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Tychach, Zielonej Górze, Poznaniu, Gdyni i Stargardzie. Łączna wartość całkowita inwestycji transportowych w siedmiu województwach wynosi ponad 1,5 mld złotych, z czego ponad 857 mln złotych pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ).

nowa bulonskaWkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IVA. Planowany termin zakończenia robót budowlanych przypada na koniec lipca 2019 roku.

edroga652Od początku wakacji do 31 lipca zdarzyło się mniej wypadków drogowych niż w analogicznym okresie 2016 roku.

veturilo 2 2System Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo obchodził wczoraj piąte urodziny. - 2 sierpnia 2012 roku uruchomiliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich, który idealnie wkomponował się w przestrzeń stolicy, tworząc z niej miasto przyjazne rowerzystom – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.