Mobilność

z3thumb 593e47f6e2c6fOkoło 140 miejsc do parkowania, miejsca na rowery, ogólnodostępne toalety i możliwość naładowania samochodów z napędem elektrycznym - tak ma wyglądać Parking typu Park&Ride przy ul. Olimpijskiej i Konstytucji 3 Maja.

C2.1Metro Warszawskie rozstrzygnęło konkurs na „Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Mory w Warszawie”.

BO KatowiceTrwają przygotowania do prezentacji ostatecznych list projektów zgłoszonych w tym roku do realizacji w ramach budżetów obywatelskich. W Krakowie głosowanie na zadania dzielnicowe i ogólnomiejskie odbędzie się już w czerwcu. W Bydgoszczy, Lublinie i Katowicach mieszkańcy wybiorą projekty jesienią.

autos 182795 960 720Pod kątem budowy systemu Park&Ride oraz Park&Go w Bydgoszczy opracowana zostanie koncepcja wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Dzięki nowym rozwiązaniom osoby dojeżdżające do centrum szybciej znajdą postojowe miejsca.

most lazienkowski pozar15 czerwca rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu warszawskiej uchwały krajobrazowej, która wprowadzi ład i uporządkuje przestrzeń stolicy.

park 6092 960 720Mieszkańcy poznańskich Jeżyc bronią zmian, jakie zostały wprowadzone na ulicy Słowackiego. Przekazali prezydentowi  Jackowi Jaśkowiakowi petycję, w której apelują o kontynuowanie działań zmierzających do poprawy estetyki, bezpieczeństwa i komfortu pieszych oraz rowerzystów w tej dzielnicy.