Mobilność

moneyKolejne umowy na dofinansowanie projektów komunikacyjnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostaną podpisane w Ministerstwie Rozwoju. Pieniądze trafią do Bydgoszczy i Torunia.

zachodniopomorskie roweryZ Międzyzdrojów do Wisełki, z Dziwnowa do Mrzeżyna, przez Barlinek, a nawet nad Zalewem w okolicach Stepnicy. W tych miejscach powstaną kolejne odcinki tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, a te już tam istniejące zostaną dobrze oznakowane. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił następną grupę przetargów na projekty odcinków tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

 MG 479331 lipca do dyspozycji mieszkańców Katowic zostało oddanych 5 nowych stacji rowerów miejskich. To uzupełnienie już istniejącej infrastruktury, która obejmuje w tym momencie łącznie 35 stacji.

elektr27 lipca została podpisana umowę pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym na realizację projektu pt. „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce”.

rower znakOd 1 sierpnia łodzianie będą mogli korzystać z kilkunastu nowych stacji roweru publicznego w ramach pierwszego etapu rozbudowy.

Załączniki:
Pobierz (ŁRP nowe stacje.pdf)ŁRP nowe stacje.pdf[ ]910 kB

A 4713 2Pod granitowymi płytami katowickiego rynku skrywa się charakterystyczne serce miasta, które znalazło odwzorowanie w logo miasta. To tylko jedna z tajemnic odkrytych właśnie na placu Centralnym w Katowicach. Kto chce zobaczyć więcej, musi stanąć w zaznaczonym miejscu i zrobić zdjęcie.