Mobilność

edroga367Dzięki unijnemu dofinansowaniu wyremontowane będą perony, przystanki SKM, powstaną parking, węzły przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe w Trójmieście i na Kaszubach. Łączna wartość inwestycji to ponad 317 mln zł.

edroga565Płock otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt pod nazwą "Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka".

urzadzenia cz6 4W warunkach jazdy miejskiej duża liczba zdarzeń drogowych występuje, gdy samochody poruszają się z niskimi prędkościami w kolumnie. Może dojść wtedy do najechania jednego pojazdu na drugi. W takiej sytuacji pomaga system ochrony przeciwzderzeniowej.

Rowery jesienneRozstrzygnięto przetarg na „Wdrożenie, utrzymanie i serwis pasażerskiego transportu rowerowego – legnicki system roweru miejskiego”. Wszystkie warunki zamówienia spełniła firma Nextbike SA z Warszawy. Usługa kosztować będzie ponad 489 tys. zł.

IMG 0360Opublikowane przez Komisję Europejską statystyki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazują, że liczba ofiar śmiertelnych, odnotowanych w zeszłym roku w całej UE, spadła o 2 proc. W 2016 roku na unijnych drogach śmierć poniosło 25,5 tys. osób, tj. o 600 mniej niż w roku 2015 i 6 tys. mniej niż w roku 2010. Według szacunków Komisji 135 tys. osób odniosło poważne obrażenia na drogach.

edroga234Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który biegnie przez pięć regionów będzie nadal promowany. Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej podpisali porozumienie, na mocy którego będą nadal wspierać i finansować działania promocyjne. W sumie na rozwój tej marki oraz turystyki rowerowej na szlaku Green Velo w 2017 roku województwa wydadzą 550 tysięcy złotych.