Mobilność

edroga10001002 publiczne rowery w województwie, a 140 w samej Łodzi, będzie do dyspozycji mieszkańców dzięki projektowi „Rowerowe Łódzkie”. Projekt wart jest ponad 17 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 12 mln zł. Obejmuje miasta, do których dojeżdża Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

1.transport sharing w europie glowna grafikaXX wiek pozostawił po sobie miasta przepełnione środkami komunikacji oraz image samochodu jako symbol prestiżu, statusu społecznego i wolności. Baby boomers (osoby urodzone w latach 1946–1964) nie tylko marzyli o swoim własnym pojeździe, ale również nie potrafili wyobrazić sobie życia bez niego. Ta fascynacja samochodami doprowadziła do stanu permanentnych korków na drogach (np. w Londynie kierowcy jeżdżą średnio 19 km/h, Forbes 2008), zwiększającego się zanieczyszczenia środowiska, czy nawet zaburzenia relacji społecznych.

image006Zastępca prezydenta Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury Tadeusz Trzmiel oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski podpisali w Ministerstwie Rozwoju umowę na dofinansowanie modernizacji krakowskich torowisk w 2018 roku o wartości 76,5 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Ursus City Smile Electric Bus PolandDwa śląskie projekty otrzymały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 dla projektów transportowych.

nissan leaf 02Jest już wprawdzie po premierze zupełnie nowego Leafa, ale w ofercie wciąż pozostaje poprzednia generacja tego modelu, produkowana od 2010 r. Dzięki długiej obecności na rynku jest to konstrukcja dojrzała i dopracowana, która mimo upływu czasu wciąż zachowuje swoje walory.

money3 października władze Warszawy podpisały kolejne umowy na dofinansowanie z Unii Europejskiej miejskich inwestycji komunikacyjnych. Ponad 2,6 mld zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę II linii metra, budowę nowych tras tramwajowych i przebudowę ul. Wał Miedzeszyński.