Mobilność

bmw3Flagowa seria 7 od dokładnie 40 lat stoi na szczycie gamy modelowej BMW – w ofercie tego producenta nie znajdziemy niczego lepszego. Na polskie drogi wjechała właśnie najnowsza, trzecia odsłona tej reprezentacyjnej limuzyny. Może być ona nie tylko świetnie wyposażona, ale także oszczędna i szybka zarazem.

edroga993Pierwszy węzeł przesiadkowy w Katowicach powstanie w Ligocie. 5 czerwca została podpisana umowa z firmą Skanska na realizację tej inwestycji, a przekazanie terenu budowy nastąpi w ciągu 14 dni. Wykonawca na budowę węzła przesiadkowego będzie miał 12 miesięcy.

0 230 maja 2017 roku w Hotelu NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM odbyła się XI edycja kongresu "SMART CITY - założenia i perspektywy". Uczestnikami kongresu byli włodarze polskich miast, przedstawiciele urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej oraz biznesu.

the sun 470317 960 720Używanie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie tylko pomaga w czasie jazdy samochodem gdy świeci słońce. Okazuje się, że ma także wpływ na jazdę samochodem w nocy. Osoby, które nie chronią oczu w ciągu dnia mogą gorzej widzieć nocą - wynika z danych Amerykańskiego Towarzystwa Optometrii (AOA).

ul. BasztowaPół roku zajmą prace budowlane związane z przebudową ul. Basztowej w Krakowie. Wykonawca wybuduje od nowa ul. Basztową, a także skrzyżowanie z ul. Długą i ul. Westerplatte. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie układu drogowego i torowego, węzłów rozjazdowych, sterowania i ogrzewania  zwrotnic, sieci trakcyjnej, oświetlenia ulicznego i odwodnienia.

DSC04232W stolicy Podkarpacia powstaną publiczne stacje ładowania elektrycznych samochodów i rowerów. Pilotażowy projekt, w ramach którego będzie można również wypożyczać elektryczne pojazdy, chcą wspólnie realizować Polska Grupa Energetyczna, Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz władze Rzeszowa.