Mobilność

edroga160Jeszcze zanim w 2013 roku brytyjskie samorządy przejęły od Narodowej Służby Zdrowia (NHS) obowiązki związane ze zdrowiem publicznym, radni miejscy w Bristolu już angażowali się w promowanie aktywnej mobilności – przemieszczania się pieszo lub na rowerze.

edroga115"Bezpieczna Autostrada" to ogólnopolska kampania społeczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa na autostradach. Jej celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Akcja będzie przeprowadzana na autostradach A1, A2 i A4. Organizatorami są Compensa i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

tunelHyperloop to projekt nowego, niezwykle szybkiego środka transportu, który ma duże szanse stać się przełomem komunikacyjnym na świecie, w tym i w Polsce. Już teraz trwają zaawansowane prace nad wdrożeniem tej technologii. Kapsuła z pasażerami będzie się poruszać w specjalnym tunelu, w którym zostanie obniżone ciśnienie, co pozwoli na jazdę z prędkością nawet 1100 kilometrów na godzinę przy zachowaniu niewielkich kosztów transportu.

zeaZjednoczone Emiraty Arabskie postrzegają Polskę jako ważnego sojusznika w dostępie do rynków europejskich. Wzajemne relacje między polskimi, europejskimi i emirackimi partnerami są korzystne dla każdej ze stron. Pozwalają na przepływ innowacyjnych technologii, tworzenie startupów, realizację wspólnych inwestycji oraz inteligentnych rozwiązań, które wpływają na rozwój technologiczny i gospodarczy w wielu różnych dziedzinach.

edroga236W Kujawsko-Pomorskiem powstanie 75 kilometrów tras dla rowerzystów. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu 21 takich inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Załączniki:
Pobierz (Lista - ścieżki rowerowe.pdf)Lista - ścieżki rowerowe.pdf[ ]225 kB

press 005Aż 330 osób wzięło udział w VIII Kongresie Mobilności Aktywnej, który w dniach 26 i 27 września odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest to jedna z większych imprez poświęconych niezmotoryzowanej mobilności w Europie Środkowej.