Mobilność

kondretowicza1Dużo zieleni, nowe chodniki i drogi rowerowe, uporządkowane parkowanie – tak zmieni się ul. L. Kondratowicza, gdy dotrze do niej metro. Miasto rozpoczęło już planowanie modernizacji tej ulicy.

metro 2Sześć firm chce wybudować tunel pod Łodzią, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Proponowane kwoty wahają się od 1,36 mld złotych do 2,17 mld złotych.

poland 910497 960 720Stołeczni radni zdecydowali, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie, a mieszkańcy metropolii zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne w obu strefach.

Przetarg rower miejskiNa wiosnę warto sprawdzić co zmieniło się (lub nie) w systemach miejskich rowerów. Czy rozwijają swoją ofertę aktywnego transportu, a może dopiero ją tworzą? Miasta chętnie dzielą się informacjami o liczbie wypożyczeń i nowych użytkowników. Otwierają nowe stacje, często w miejscach wybieranych przez mieszkańców, np. w budżecie obywatelskim lub wymieniają rowery na nowocześniejsze.

edroga959Ponad 80 proc. kierowców deklaruje, że przynajmniej raz w tygodniu zdarza im się obserwować agresywne zachowana na drogach, a ponad 30 proc. przyznaje, że im samym zdarzają się takie zachowania, wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego.

Symbol oznakowania białe tło 166 x 135 mmSamorządy metropolii warszawskiej dostaną ponad 241 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę dróg rowerowych. Podpisywane są już umowy na dofinansowanie – najnowsza opiewa na ponad 48 mln zł dla gmin na północy Warszawy.