Mobilność

edroga04628 lutego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju podpisano kolejne umowy o dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia inwestycji w tym makroregionie. Dzięki ponad 650 mln zł, w tym 472 mln zł z funduszu UE, Olsztyn zbuduje kolejną linię tramwajową, Białystok rozwinie sieć szybkich autobusów, a mieszkańcy gmin otaczających Kielce, Białystok i Rzeszów łatwiej dotrą do stolic województw.

edroga234Trasa rowerowa pomiędzy Rogowem i Dziwnowem w powiecie gryfickim oraz okolice granicy państwa w Świnoujściu to miejsca, gdzie staną pętle indukcyjne na trasie rowerowej Velo Baltica. Pozwalające na liczenie ruchu turystycznego urządzenia są pierwszymi elementami projektu Biking South Baltic na Pomorzu Zachodnim, który służy promocji Trasy Rowerowej Morza Bałtyckiego (EuroVelo 10) w Danii, Niemczech, Litwie, Polsce i Szwecji.

edroga1005Pierwszy plan urbanistyczny, który dotyczył zabudowy Białegostoku powstał na przełomie 1938 i 39 roku. - Później sukcesywnie powstawały różne programy, aż do Ogólnego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Białegostoku z 1994 roku - powiedziała Bożena Zawadzka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Białymstoku, podczas IX Seminarium Technicznego "Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego" w Suwałkach.

edroga127Rosną szanse na otrzymanie dotacji na realizację "Studium wykonalności budowy systemu szybkiego bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie" do sfinansowania w ramach unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

2Przerwa zimowa za nami i od środy, 1 marca, warszawiacy znów będą mogli korzystać z Veturilo. To będzie sezon zmian - pojawią się nowe stacje, rowery i terminale oraz wiele innych udogodnień dla użytkowników jednośladów.

leon 03Podział ról w koncernie Volkswagena przypisał SEAT-owi rolę producenta stylowych aut z akcentami sportowymi. Efekt takich założeń jest wyraźnie dostrzegalny w przypadku kompaktowego modelu o nazwie Leon, który jako pierwszy w swojej klasie mógł pochwalić się oświetleniem diodowym nie tylko lamp dziennych, ale także mijania i drogowych.