Mobilność

elektrPolski wynalazek może zrewolucjonizować rynek klimatyzacji w budynkach, kilkukrotnie obniżając ilość energii niezbędnej do klimatyzowania pomieszczeń. Zasobnik ciepła znajdzie także zastosowanie w autach elektrycznych. Zamiast zużywać prąd z baterii samochodu, klimatyzator będzie dysponować własnym zasilaniem, co pozwala zwiększyć zasięg samochodu.

PKM Man 44PKM Katowice zakupił 15 nowych autobusów marki MAN. To już druga partia z 40 kolejnych nowych pojazdów. W październiku na katowickie ulice wjechało 5 autobusów krótkich oraz 5 przegubowych. Kolejne 15 autobusów krótkich w swoją trasę wyjedzie jeszcze przed świętami. Kolejna, ostatnia dostawa nastąpi w marcu przyszłego roku. Zakupy te są kontynuacją realizowanego od dwóch lat projektu dofinansowanego w ramach ZIT RPO WSL 2014-2020, który obejmuje łącznie zakup 100 autobusów.

DSC01198Nowa Bulońska Północna, Nowa Warszawska, remont kolejnego odcinka linii tramwajowej na Stogach to główne zadania Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa, na realizację których Gdańsk uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Załączniki:
Pobierz (GPKM.pdf)GPKM.pdf[ ]769 kB

edroga233Do 23 stycznia 2018 roku firmy zainteresowane uruchomieniem Roweru Miejskiego w Toruniu mogą składać swoje oferty. 12 grudnia toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na to przedsięwzięcie. Umowa ze zwycięską firma zostanie zawarta na cztery lata. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta, która wpłynęła znacznie przekraczała budżet zaplanowany na to przedsięwzięcie.

xxDSC 4192xxx100078 nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów wyjedzie na krakowskie ulice już w połowie przyszłego roku. Wszystko dzięki środkom unijnym, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

edroga565Al. Hallera, Świbnieńska, Elbląska – to tylko niektóre ulice, przy których zostaną wykonane szlaki rowerowe w ramach Pomorskich Tras Rowerowych. 12 grudnia podpisana została umowa na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Dofinansowana zostanie również realizacja Pomorskiego Szlaku Kajakowego – odcinek Szlaku Motławy i Martwej Wisły.