Mobilność

edroga953Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku.

IMG 8507W piątek, 22 września, przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszystkimi liniami miejskimi i aglomeracyjnymi w Krakowie można jeździć za darmo. Dotyczy to wszystkich pasażerów, a nie tylko okazicieli dowodów rejestracyjnych aut, jak w poprzednich latach.

bike expo 2016 galeria 07Najnowocześniejszy sprzęt, akcesoria i mnóstwo rynkowych nowości prezentują w Kielcach wystawcy z całego świata. VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo, które rozpoczęły się 21 września, zapowiadają się rekordowo.

elektrMinisterstwo Energii pracuje nad rozwojem elektromobilności w Polsce. Inicjatywę w tej sprawie podjęły spółki energetyczne, powołując spółkę „ElectoMobilityPoland”, która rozstrzygnęła już nawet konkurs na wygląd polskiego samochodu elekrtrycznego. Minister energii, podczas międzynarodowej konferencji „Autonomiczna przyszłość transportu drogowego” zapowiedział, że w ramach tworzonego Programu Elektromobilności do 2021 roku ma powstać w Polsce przynajmniej 6 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych. 

autos 182795 960 720Globalna sprzedaż samochodów ma osiągnąć poziom 100 mln w 2019 roku. Prognozuje się, że Chiny i Indie zdynamizują wzrost sprzedaży w 2017 i 2018 roku, rekompensując z nadwyżką spadek w USA i Wielkiej Brytanii.

londonZdrowie publiczne, według najbardziej znanej definicji, to zorganizowane wysiłki w celu zapobiegania chorobom, promowania zdrowia i sprawności fizycznej. Wszystkim powinno zależeć na zdrowiu, bo to po prostu się opłaca. Im zdrowsze społeczeństwo, tym mniejsze wydatki na leczenie, rehabilitację i renty.