Mobilność

gears 1445368 960 720Po polskich drogach poruszają się setki tysięcy pojazdów, które nie powinny zostać dopuszczone do ruchu ze względu na ich zły stan techniczny. Sprzyja temu rosnący import coraz starszych samochodów z Europy Zachodniej, których właściciele bez problemu na konkurencyjnym rynku załatwiają stempel dopuszczający auto do ruchu.

DSC01198Tramwaje Warszawskie planują budowę trasy tramwajowej na „zieloną Białołękę”. Jest to kolejna inwestycja w komunikację szynową na Białołęce.

banner smart 600x200Nadrzędnym celem X jubileuszowego kongresu "SMART CITY - założenia i perspektywy" było propagowanie idei inteligentnych miast. W konferencji uczestniczyli włodarze polskich miast, liczni przedstawiciele urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej i biznesu. Przebieg konferencji oraz odbyte rozmowy świadczą o tym, że zakres tematyczny był interesujący. Eksperci mogli rozwiać wszelkie nasuwające się wątpliwości, a pytania, tak licznie padające z sali, nie pozostały bez odpowiedzi.

urzadzenia cz5 1Jej przewaga nad tradycyjną skrzynią mechaniczną jest druzgocąca. Zwalniając kierowcę z konieczności równoczesnego operowania dźwignią zmiany biegów i pedałem sprzęgła, nie tylko podnosi komfort i płynność jazdy w każdych warunkach, ale przede wszystkim pozwala w większym stopniu skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu.

edroga127W następny weekend, 8-9 kwietnia, rozpocznie się budowa stacji metra Płocka. Kilkusetmetrowy odcinek ul. Płockiej zostanie zamknięty.

edroga222W Katowicach w całym mieście trwają wiosenne porządki. Wykonują je Zakład Zieleni Miejskiej, Miejski Zarząd Ulic i Mostów, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.