Mobilność

edroga233Ofo, czyli chiński gigant wypożyczania miejskich pojazdów, planuje wejść do naszego kraju - wynika z informacji money.pl. Firma właśnie szuka człowieka, który stworzy jej warszawskie biuro. W sumie ma oferty pracy dla 6 osób. Czym chce wygryźć konkurencję? Charakterystyczne żółte rowery można oddać wszędzie. Po prostu zakładasz blokadę i zostawiasz sprzęt.

talisman 02Topowa wersja Initiale jest w pewnym sensie nietypowa. To samochód z pogranicza dwóch segmentów, łączący cechy klasycznych limuzyn klasy średniej i wyższej.

Pierwszy kurs na linii 222 kolejne już na linii 175Miejskie Zakłady Autobusowe otrzymały właśnie autobus elektryczny o długości 18 metrów (klasy MEGA). To pierwszy tego typu pojazd w stolicy i jeden z pierwszych przegubowych elektryków w Europie.

edroga1000W tym roku Łódzki Rower Publiczny umocnił się na pozycji drugiego największego i najpopularniejszego systemu rowerowego w Polsce. Ponad 1,3 miliona wypożyczeń, 27 tysięcy nowych użytkowników, 47 nowych stacji i 480 nowych rowerów – to bilans drugiego sezonu Łódzkiego Roweru Publicznego. Mieszkańcy Łodzi i turyści mogą korzystać ze 148 stacji wypożyczeń i 1490 rowerów. Łącznie w systemie zarejestrowanych jest ponad 90 tysięcy osób.

edroga127Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka II linii metra – na Bemowie, od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory. Plany zakładają, że metro dojedzie tam w 2023 roku.

deskorolka– Zalewa nas hejt i nietolerancja, miasto musi na to zareagować – mówi Jakub Łoginow, inicjator petycji „w sprawie poszanowania odmiennych poglądów na mobilność miejską oraz podjęcia kampanii promującej rolki, deskorolki, hulajnogi, handbike i rowery cargo”. Petycję może podpisać elektronicznie każdy krakowianin i nie tylko.