Mobilność

TP 531V edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – największego spotkania branży TSL w tej części Europy – odbyła się pod znakiem rekordów. W targach udział wzięło aż 190 wystawców oraz 6 050 uczestników z 34 państw, z czego aż 26% stanowili tzw. „załadowcy” (właściciele ładunków) z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych.

edroga139Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Eksperci alarmują, że jeśli problem będzie się zaostrzał, może zahamować rozwój polskich przedsiębiorstw, które są rosnącą potęgą na unijnym rynku. Dodatkową trudnością dla branży są unijne przepisy. Z drugiej strony pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak telematyka, która może ułatwić pracę kierowców i pomóc przewoźnikom w dostosowaniu się do nowych regulacji prawnych.

03Poprzednie dwie generacje tego kompaktowego auta cechowały się wprawdzie wysoką niezawodnością i wzięciem wśród europejskich klientów, ale czegoś im jednak brakowało. Trzecia odsłona to strzał w dziesiątkę – śmiało dotrzymuje kroku licznej konkurencji.

accidentWczoraj (19 listopada) obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Minęło już 12 lat odkąd Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję, aby wspominać ofiary wypadków w każdą trzecią niedzielę listopada.

edroga233Ma być nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkowników - tak ma wyglądać II edycja Toruńskiego Roweru Miejskiego. 14 listopada toruńscy drogowcy otworzyli oferty na jego uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację. Ofertę złożyła firma Nextbike Polska S.A., wyceniając swoje usługi na ok. 7,4 mln zł. Teraz oferta będzie badana pod kątem formalno-prawnym.

edroga237Wymyślił maszynkę do mielenia mięsa, drezynę i welocyped. Gdy 200 lat temu badeński nadleśniczy Karl Dreis prezentował swój mechaniczny twór, z pewnością nie przypuszczał, że tak silne piętno odciśnie na potomnych, dla których rower to coś więcej niż… rower. Jak wygląda historia i współczesność wykorzystania roweru na Pomorzu Zachodnim będzie można dowiedzieć się już 24 listopada podczas Szczecińskich Dni Techniki i konferencji poświęconej rowerowi.

Załączniki:
Pobierz (program_rowerzysci.pdf)program_rowerzysci.pdf[ ]383 kB