Mobilność

DSC04232Prezydent Krzysztof Żuk podpisał list intencyjny o współpracy Lublina z Ministerstwem Rozwoju oraz Ministerstwem Energii w zakresie elektromobilności w Polsce. Na mocy porozumienia w mieście powstanie Centrum Elektromobilności.

opel insignia 03Linia modelowa Opla klasy średniej jest już bardzo dopracowana. Insignia pojawiła się w 2008 r. i zwracając na siebie uwagę wysoką jakością wykonania, niemal dorównała pod tym względem autom z segmentu premium. Najbardziej wszechstronna okazuje się odmiana ST.

sign 441318 640PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. W mieście będą jeszcze wybudowane dwa bezkolizyjne obiekty. To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego. Modernizacja linii kolejowej zapewni miastu sprawniejszą komunikację. Koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł.

edroga166Lublin zleca opracowanie kompleksowej dokumentacji dla dworca metropolitarnego w rejonie obecnego dworca PKP przy ul. Dworcowej. Nowy, inteligentny i wielofunkcyjny obiekt stworzy podróżnym, którzy korzystają z różnych środków transportu, możliwość wygodnych przesiadek w jednym miejscu. Dworzec ma spełniać warunki bezkolizyjnego przemieszczania się wszystkich użytkowników ruchu.

edroga993Gotowe są koncepcje 3 nowych buspasów na ul. Gdańskiej, Kolbego i Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy. 15 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę nowoczesnej infrastruktury.

chodnikPonad dwa miliony złotych zostanie wydanych w 2017 roku na likwidację barier architektonicznych w Warszawie. W zeszłym roku taką przemianę przeszło 197 miejsc utrudniających poruszanie się po mieście, co kosztowało ponad milion złotych.