Mobilność

Brynów 1Zawodzie, Brynów, Ligota – to w tych dzielnicach w pierwszej kolejności powstaną pierwsze katowickie węzły przesiadkowe. Miasto uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych. W ostatnich dniach ogłoszono przetargi dotyczące węzłów Ligota i Zawodzie. 29 marca 2017 roku ogłoszono przetarg na realizację węzła w dzielnicy Brynów.

StojakiRowerowePonad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczną montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać z 6300 stojaków umieszczonych m.in przy 300 dworcach kolejowych. Z rowerem można także podróżować pociągami PKP Intercity.

edroga234350 tys. zł w ramach korekty budżetu zostało przekazane na oznakowanie Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie śląskim.

03Pomimo ciągłego rozwoju i związanej z nim poprawy parametrów technicznych, silniki spalinowe okazują się stosunkowo drogie w eksploatacji. Pojazdy elektryczne z kolei mają nieprzyzwoicie wysokie ceny i ograniczony zasięg. Można jednak połączyć oba napędy, tworząc hybrydę.

ZawodzieKolejny węzeł przesiadkowy w Katowicach, Zawodzie, będzie położony na prawym brzegu Rawy, pomiędzy ulicami: Bagienną, Krakowską, Łączną i 1 Maja. Jest to kolejny węzeł przesiadkowy realizowany w ramach Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych planowanych w perspektywie finansowej UE 2014-2020. W ubiegłym tygodniu ogłoszono pierwszy przetarg na węzeł Ligota.

zdw lodz dw716Niebezpieczny odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 716, gdzie szczególnie narażeni byli piesi, będzie niebawem zmodernizowany. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na rozbudowę tej trasy, od Stefanowa do Rokicin (powiat tomaszowski), w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.