Mobilność

EZ10 zdjęcieGdańsk zrealizuje trzy projekty europejskie z zakresu nowoczesnej mobilności. Dzięki pozyskanym funduszom jako pierwsze miasto w Polsce przetestuje poruszający się bez kierowcy mikrobus. W ramach projektów promowane też będą rowery elektryczne oraz opracowane zostaną rozwiązania na rzecz inteligentnej mobilności.

BR1A004719 maja w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”, podczas której poznaliśmy Laureatów: Jubileuszowej X edycji  konkursu „Perły Medycyny”, Jubileuszowej X edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, I edycji konkursu „Orły Dizajnu”, XIV edycji Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości” i IX edycji Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”.

kraweznikNie 14,8 mln zł, a 20,8 mln zł chcą przeznaczyć władze Gdańska na budowę i modernizację chodników w 2017 roku. Uchwała dotycząca zwiększenia środków na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej trafi pod głosowanie na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Propozycja zmian obejmuje również zabezpieczenie 13 mln zł z budżetu na remonty chodników w 2018 roku, a także po 5 mln na rewaloryzację ulic Głównego Miasta w latach 2017 i 2018.

tablica6Rozpoczęły się prace modernizacyjne związane z przystosowaniem Wyspy Młyńskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, krawężniki zostaną obniżone, a chodniki poszerzone.

traffic signJeszcze w tym roku wzdłuż ulicy Jagiellońskiej w Warszawie powstanie droga dla rowerów. To jeden z 19 projektów, który jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

przepis 11Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych, działające przy Zakładzie Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki, zorganizowało w dniach 18-20 maja br. pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji i Warsztatów Transportowo-Urbanistycznych „Przepis na miasto”. Część warsztatowa odbyła się w formule Miasto 24, czyli całodobowego maratonu urbanistycznego. Najlepsza drużyna wygrała dzięki swojej koncepcji dwupoziomowego bulwaru Rudawy oraz okrągłej pergoli nad pętlą tramwajową Salwator.