Mobilność

gryfino2Lato i wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, a rowerzyści już postanowili udowodnić, że zanim nagrzeje się Bałtyk, jest co robić na Pomorzu Zachodnim. W miniony weekend blisko 10 tys. przejazdów rowerem odnotowano na trasie Velo Baltica w pobliżu granicy Polsko-Niemieckiej w Świnoujściu i w okolicach Rogowa. Dane pochodzą z zainstalowanych w ramach projektu Biking South Baltic pętli indukcyjnych.

peugeot 308 01Chociaż Peugeot 308 na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się z tłumu swych firmowych braci, to bliższa z nim znajomość prowadzi do jednoznacznych wniosków. Lata doświadczeń w konstruowaniu samochodów kompaktowych dają konkretne rezultaty.

edroga283- Polityka infrastrukturalna państwa jest bardzo słaba – powiedział dr Michał Wolański z SGH podczas seminarium  „Ewaluacja – obowiązek czy istotny element wzmacniania jakości interwencji publicznych”, zorganizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie. – Sukcesem ostatnich kilkunastu miesięcy jest to, że odtworzony został departament, który zajmuje się polityką transportową.

WOLIN SWINOUJŚCIE 49 z 191Szlak Velo Baltica i Trasa Zielonego Pogranicza wzbogacą się o nowe kilometry. Międzyzdroje – Wisełka i Międzyzdroje – Zagórze to kolejne odcinki tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, które zostaną zaprojektowane. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej dla blisko 30 km tras rowerowych w niezwykle atrakcyjnych miejscach Pomorza Zachodniego.

 MG 4461Powiększona do 30 stacji sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach rozpoczęła funkcjonowanie w połowie kwietnia tego roku.

seat belt Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Instytut Transportu Samochodowego postanowiły nawiązać współpracę, dążąc do wprowadzenia kluczowych zmian w zakresie aktywności zawodowej i pokonywania barier w mobilności osób niepełnosprawnych.