Mobilność

Still002 2Tak jak teraz wypożyczamy miejskie rowery już niedługo będziemy mogli wypożyczać samochody. Warszawa jako jedno z pierwszych miast w Polsce rozważa wprowadzenie usługi carsharing. Obecnie trwają rozmowy z firmami. Jak finalnie może działać taka usługa?

edroga127Zgodnie z harmonogramem, w 2019 roku mają być gotowe dwa kolejne odcinki II linii warszawskiego metra. Po trzy stacje na Woli i Targówku powstaną łącznym kosztem 2,2 mld zł. Stołeczny Ratusz pracuje obecnie nad zintegrowaniem miejskiej komunikacji z nowym środkiem transportu. W zachodniej części stolicy planowane są węzły komunikacyjne, które umożliwią mieszkańcom dojazd do metra, natomiast na Pradze rozbudowana zostanie sieć tramwajowa.

edroga170Konkurs na Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2016 oraz Najlepszą inwestycję oświetleniową 2016 roku został rozstrzygnięty. Wszystkie zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu inwestycje oświetleniowe reprezentowały najwyższy poziom i warte były wyróżnienia.

edroga234Rozpoczyna się budowa trasy rowerowej, śladem kolei wąskotorowej, z Wrocławia przez Trzebnicę, Prusice, Żmigród do Milicza. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, powstanie najdłuższa trasa rowerowa na Dolnym Śląsku.

sign 441318 640Wniosek Gdańska dotyczący dofinansowania opracowania dokumentacji dla budowy bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E65 został zaakceptowany przez Ministerstwo Rozwoju i został przesłany do oceny do Komisji Europejskiej.

sw wariant 2 ucięcie 1Ponad 200 dorodnych, wysokich nawet na 9 metrów drzew i kilkadziesiąt tysięcy krzewów pojawi się wiosną na ul. Świętokrzyskiej. Metamorfoza czeka również pl. Powstańców Warszawy. ZDM podpisał umowę na wykonanie prac za około 6 mln zł. Efekty będzie można podziwiać w maju tego roku.