Mobilność

 MG 8253Katowice już od kilku lat stawiają na transport zrównoważony, o czym świadczą rozpoczęte inwestycje węzłów przesiadkowych, wymiana taboru, realizacja tramwaju na południe oraz rozbudowa infrastruktury rowerowej.

korando 01SUV-y trafnie łączą cechy klasycznych osobówek i terenówek, stale zyskując na popularności. Powiększa się również klasa mniejszych, kompaktowych przedstawicieli tego gatunku. Można nimi łatwiej poruszać się po coraz bardziej zatłoczonych miastach.

edroga367Rok 2016 był kolejnym, w którym odnotowano w Polsce zmniejszenie liczby wypadków na kolei - poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

dzielmy sie mobilnosciaKomisja Europejska rozpoczyna kluczową kampanię na rzecz mobilności i transportu, która trwać będzie od 16 do 22 września. Ponad 2 tysiące miast z całej Europy zorganizuje w tym czasie konferencje, warsztaty, rajdy i inne tego typu wydarzenia, które mają zachęcić mieszkańców do skorzystania z innych niż samochód środków transportu. Temat kampanii to "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna".

edroga154Popyt na urządzenia GPS wciąż rośnie. Do 2023 roku ma rosnąć średnio 12,9 proc. rocznie, pomimo że na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów wyposażonych w funkcję nawigacji. Już dziś nawigacje samochodowe są w stanie samodzielnie rozpoznawać znaki drogowe, ostrzegać przed wypadkami, zanim zobaczy je kierowca, lub omijać zakorkowane ulice. W przyszłości jednak ich możliwości będą jeszcze większe.

gryfino2Jeszcze we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Odcinek ten jest jednym z brakujących fragmentów Trasy Zielonego Pogranicza, która została włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. W sierpniu ZZDW przekazał wykonawcy plac budowy.