Mobilność

BRA bydgoski rower aglomeracyjnyŁącznie o 16 nowych stacji ma zostać w przyszłym roku powiększony system Bydgoskiego Roweru Miejskiego. Obecny sezon jest ostatnim w ramach obowiązującej trzyletniej umowy z operatorem BRA. W związku z tym, w drugiej połowie roku planowane jest ogłoszenie przetargu na obsługę systemu roweru miejskiego w latach 2018-2020. Zgodnie też z wcześniejszymi zapowiedziami, BRA rozstanie rozbudowany.

edroga367Dzięki unijnemu dofinansowaniu wyremontowane będą perony, przystanki SKM, powstaną parking, węzły przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe w Trójmieście i na Kaszubach. Łączna wartość inwestycji to ponad 317 mln zł.

edroga565Płock otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt pod nazwą "Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka".

urzadzenia cz6 4W warunkach jazdy miejskiej duża liczba zdarzeń drogowych występuje, gdy samochody poruszają się z niskimi prędkościami w kolumnie. Może dojść wtedy do najechania jednego pojazdu na drugi. W takiej sytuacji pomaga system ochrony przeciwzderzeniowej.

Rowery jesienneRozstrzygnięto przetarg na „Wdrożenie, utrzymanie i serwis pasażerskiego transportu rowerowego – legnicki system roweru miejskiego”. Wszystkie warunki zamówienia spełniła firma Nextbike SA z Warszawy. Usługa kosztować będzie ponad 489 tys. zł.

IMG 0360Opublikowane przez Komisję Europejską statystyki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazują, że liczba ofiar śmiertelnych, odnotowanych w zeszłym roku w całej UE, spadła o 2 proc. W 2016 roku na unijnych drogach śmierć poniosło 25,5 tys. osób, tj. o 600 mniej niż w roku 2015 i 6 tys. mniej niż w roku 2010. Według szacunków Komisji 135 tys. osób odniosło poważne obrażenia na drogach.