Mobilność

edroga954W Katowicach ruszają prace związane z montażem oświetlenia ulicznego wykorzystującego energię wiatru oraz energię solarną. Montaż nowego oświetlenia powinien zakończyć się do końca października.

park 6092 960 720Senatorowie złożyli projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych (druk nr 1632) ze względu na problemy ze stosowaniem art. 13b ust. 1 ustawy, który dotyczy pobierania opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z tym przepisem, opłaty pobiera się w „określone dni robocze”. Pojęcie dni roboczych okazało się na tyle niejasne, że samorządy różnie je interpretowały: dla niektórych dniem roboczym była też sobota, dla innych już nie. Opłaty za parkowanie w soboty pobierały do pewnego czasu np. Poznań, Wrocław, Kołobrzeg, Sopot, Augustów, Bochnia, Garwolin czy Łowicz. Nawet sądy administracyjne wydawały w tym zakresie różne decyzje.

fot.TransPoland1W 2016 roku polskie firmy transportowe przewiozły 1546,6 mln ton ładunków, tj. o 2,7% więcej niż w roku poprzednim , a liczebność flot wyniosła przeszło 205 tysięcy pojazdów, co stanowi ok. 11 procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. Dynamiczny rozwój sektora transportu wiąże się jednakże z coraz większą konkurencją na rynku. Co więc można zrobić, by nie pozostać w tyle wobec innych przedsiębiorców?

edroga6558 grudnia ub.r. miejscy drogowcy oraz policja rozpoczęli kontrole jeżdżących po stolicy ciężarówek. W ciągu 10 miesięcy przeprowdzono 838 kontroli i wydano 174 decyzje nakładające kary o łącznej kwocie ok. 900 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na remonty dróg zniszczonych przez przeciążone pojazdy.

edroga234Ma być nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkowników - tak ma wyglądać II edycja Toruńskiego Roweru Miejskiego. Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na jego uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 listopada br.

edroga964Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności miejskiego parkingu na Woli. W ramach programu budowy miejskich parkingów powstanie ponad 2 tys. miejsc parkingowych.