Mobilność

 MG 479331 lipca do dyspozycji mieszkańców Katowic zostało oddanych 5 nowych stacji rowerów miejskich. To uzupełnienie już istniejącej infrastruktury, która obejmuje w tym momencie łącznie 35 stacji.

elektr27 lipca została podpisana umowę pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym na realizację projektu pt. „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce”.

rower znakOd 1 sierpnia łodzianie będą mogli korzystać z kilkunastu nowych stacji roweru publicznego w ramach pierwszego etapu rozbudowy.

Załączniki:
Pobierz (ŁRP nowe stacje.pdf)ŁRP nowe stacje.pdf[ ]910 kB

A 4713 2Pod granitowymi płytami katowickiego rynku skrywa się charakterystyczne serce miasta, które znalazło odwzorowanie w logo miasta. To tylko jedna z tajemnic odkrytych właśnie na placu Centralnym w Katowicach. Kto chce zobaczyć więcej, musi stanąć w zaznaczonym miejscu i zrobić zdjęcie.

edroga044Pierwsze próby stworzenia pojazdów, które poruszałyby się bez ingerencji kierowcy, rozpoczęły się już niemal sto lat temu, jednak dopiero ostatnio stworzenie w pełni autonomicznych samochodów stało się możliwe z technicznego punktu widzenia. Na na ulicach zauważyć można coraz więcej całkowicie autonomicznych prototypów (autonomia poziomu 4) lub samochodów w znacznym stopniu wyręczających kierowcę (niepełna autonomia poziomu 2 i 3). Problemem, który spowalnia rozwój tego typu aut, są nienadążające za rozwojem techniki regulacje prawne.

edroga101231 lipca amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) co 15 minut będzie umieszczać na Twitterze informację o tym jak groźne dla dzieci są rozgrzane samochody. Drogowcy apelują, aby rozsyłać te wiadomości wśród rodziny i znajomych. Podają, że w tym roku w USA już 25 dzieci zmarło w zamkniętych pojazdach, a od 1998 roku odnotowano już ponad 700 takich zgonów.