Mobilność

26356697 Fot.3 crop 300x168 4b4ad4b9 CPOWiedeńscy urzędnicy wychodzą z kolejną propozycją, która ułatwi życie mieszkańcom i przyczyni się do poprawy jakości powietrza. Już od marca 2017 wiedeńczycy będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów zakupu roweru towarowego.

traffic signDuże zmiany czekają ulicę Puławską w stolicy. Dzięki wsparciu środków unijnych powstaną tam drogi dla rowerów, nowe chodniki i zieleń. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna.

sp 01Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Odpowiedzią na tę sytuację ma być motoryzacja przyszłości, opierająca się m.in. na pojazdach autonomicznych pojazdach. Zanim to jednak nastąpi, to kierowcy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i sprawność poruszania się po drogach.

1 29611W sumie 76 samochodów uczestniczyło w dwóch wypadkach na autostrdzie A1, do których doszło 26 stycznia. 3 lutego 24 auta zderzyły się na drodze powiatowej łączącej autostradę A4 ze Świdnicą. 5 lutego doszło do kolejnych zdarzeń: na autostradzie A2 doszło do wypadku z udziałem 6 pojazdów, a kilka godzin później 12 aut zderzyło się na drodze S12 pomiędzy Piaskami a Lublinem.

edroga617Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i wprowadzenie w życie założeń warszawskiej polityki mobilności to priorytetowe zadania nowego Biura Polityki Mobilności i Transportu.

bezpłatna komunikacja grafika 2Warszawa rozszerzy katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów. Od 1 września br. biletów ZTM nie będą już musieli kupować uczniowie stołecznych szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieszkający na terenie m.st. Warszawy.