contentmap_plugin

edroga23529 czerwca na Politechnice Krakowskiej odbędzie się seminarium na temat wyzwań w planowaniu mobilności w miastach Polski i Europy w ramach projektu CH4LLENGE. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa.

Swoimi doświadczeniami podzielą się goście z Rzymu i Drezna oraz przedstawiciele polskich miast, m.in. Krakowa, Warszawy i Gdyni. O stanie planowania zrównoważonej mobilności miejskiej opowie profesor Wojciech Suchorzewski, ambasador projektu CH4LLENGE.

Patronem medialnym jest portal edroga.pl


ch4llengeProjekt CH4LLENGE (www.sump-challenges.eu) dostarcza innowacyjnych, praktycznych i transferowalnych rozwiązań w zakresie działań związanych z procesem planowania zrównoważonego transportu miejskiego: włączania interesariuszy w proces planowania, współpracy pomiędzy instytucjami, opracowania pakietu efektywnych działań oraz metodologii monitoringu i oceny poszczególnych procesów.

Do konsorcjum projektu wchodzi 9 miast europejskich „uczestniczących": Amiens (Francja), Drezno (Niemcy), Gent (Belgia), West Yorkshire (Wielka Brytania), Brno (Czechy), Budapeszt (Węgry), Kraków (Polska), Timisoara (Rumunia) oraz Zagrzeb (Chorwacja), które będą rozwijać swoje plany zrównoważonego transportu miejskiego - SUMP-y oraz optymalizować proces ich opracowywania.

Miasta te testują strategie pilotażowe oraz opracowują praktyczne wytyczne do opracowywania planów zrównoważonego transportu, które będą dostępne dla innych miast europejskich.

Ponadto, do projektu włączonych jest 30 europejskich miast „uczących się", które bezpośrednio uczestniczą w procesie wymiany wiedzy i doświadczeń podczas warsztatów, seminariów oraz za pomocą kursów online.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.