Ochrona środowiska

edroga179Od końca września br. w województwie śląskim będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów wspierających niskoemisyjny transport w miastach oraz poprawiających efektywność energetyczną w gminach.

przejscie gorneW dniach 30 sierpnia - 2 września w Lyonie odbyła się organizowana przez stowarzyszenie IENE (Infra Eco Network Europe) piąta edycja konferencji pt: „Integrating Transport with living Landscapes”.

DSC04232Wrocławski magistrat kupił trzy w pełni elektryczne samochody osobowe. Będą nimi jeździć pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

edroga102Trwa śledztwo w sprawie afery Volkswagena, dotyczącej fałszowania pomiarów emisji spalin. 30 sierpnia na pytania komisji śledczej w Parlamencie Europejskim odpowiadał Günter Verheugen, komisarz odpowiedzialny za sprawy przedsiębiorstw i przemysłu w latach 2004-2010. Parlament Europejski pracuje obecnie nad nowymi przepisami w celu poprawy wiarygodności testów.

edroga153Do prowadzonej przez województwo małopolskie aktualizacji Programu ochrony powietrza mieszkańcy, organizacje pozarządowe i władze samorządowe zgłosiły ponad 50 wniosków. Tak duże zainteresowanie i wysoka jakość opinii potwierdzają, że Małopolanie mają coraz większą świadomość zagrożeń płynących ze złej jakości powietrza.

oilseed rape 1344370 960 720Realizacja zasad gospodarki odpadami – to cel programu, na który NFOŚiGW przeznaczył w sumie 1,7 mld zł, z czego ponad 371 mln zł stanowią dotacje, a blisko 1,4 mld zł zwrotne formy dofinansowania. Wczoraj rozpoczęły się nabory do trzech z siedmiu części programu, kolejne są w przygotowaniu.