Ochrona środowiska

P1120981W listopadzie 2016 roku firma EKKOM Sp. z o.o. zakończyła realizację 4-letniego projektu, którego celem był monitoring skuteczności zastosowanych działań minimalizujących negatywny wpływ budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku węzeł Lotnisko - węzeł Pyrzowice na zwierzęta.

dym12 stycznia Zarząd Województwa przyjął projekt uchwały antysmogowej, uwzględniający uwagi zgłoszone w trakcie miesięcznych konsultacji społecznych. Teraz projekt dokumentu trafi do małopolskich radnych, którzy ostateczną decyzję co do wprowadzenia uchwały podejmą na najbliższej sesji, 23 stycznia.

wiedenW ostatnim czasie dużo się dyskutuje na temat niechlubnego rekordu Polski. Aż 33 polskie miejscowości znalazły się w rankingu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast. Polska stała się przez to stolicą europejskiego smogu. W austriackiej stolicy trend jest zupełnie odwrotny.

IMG 20160728 115317W maju 2016 roku firma AS PPH zrealizowała zamówienie na dostarczenie odwodnień liniowych AS na budowę osiedla Central Park Bliska Wola. Jest to wyjątkowe miejsce pod względem architektonicznym i doskonałej lokalizacji. Atutem osiedla Bliska Wola jest położenie blisko centrum miasta i dobry dojazd. Osiedle mieszkaniowe wraz z usługami i przedszkolem obejmuje około 3 tys. mieszkań wraz z rozległymi terenami rekreacyjnymi. Central Park posiada place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, bulwar z miejscem na ogródki kawiarniane, jak również boiska do gry w piłkę nożną i siatkową.  

oak 354641 960 720Zaproponowany projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody zakłada zniesienie obecnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości prywatnych w zakresie usuwania drzew i krzewów rosnących na działce. Celem projektowanej ustawy jest dokonanie zmian dostosowujących regulacje dotyczące wycinki drzew i krzewów. Będą one miały na celu istotne zwiększenie uprawnień właścicieli nieruchomości, na których rosną drzewa i krzewy, uproszczenie regulacji dotyczącej wycinki oraz wyposażenie jednostek samorządu w kompetencje do dostosowywania poziomu ochrony zieleni do ich potrzeb. Nowela przewiduje, że bez zezwolenia będzie można wyciąć drzewa lub krzewy na prywatnej posesji pod warunkiem jednak, że ich usunięcie nie będzie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

edroga179Politechnika Warszawska wkrótce udostępni mieszkańcom stolicy Warszawski Indeks Powietrza. Dzięki niemu na bieżąco będzie można śledzić aktualną jakość powietrza. Oprócz tego rodzaju działań o charakterze informacyjno-interwencyjnym prowadzony jest również szereg działań edukacyjnych.