Ochrona środowiska

Ursus City Smile Electric Bus Poland"Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska" to temat konferencji z udziałem prof. Jana Szyszko, ministra środowiska, Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, a także przedstawicieli środowisk naukowych i branżowych.

edroga529Na początku lutego ukazał się Dokument Roboczy Służb Komisji Europejskiej dotyczący przeglądu wdrażania polityki ochrony środowiska UE. Sprawozdanie na temat funkcjonowania zasad i przepisów środowiskowych w Polsce wskazuje m.in. na sprawne działanie procedury oceny oddziaływania na środowisko, którą przeprowadzają Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

Załączniki:
Pobierz (raport_pl_pl.pdf)raport_pl_pl.pdf[ ]1496 kB

edroga310Komitet Regionów zaapelował do Komisji Europejskiej o istotne zwiększenie budżetu programu LIFE, dotyczącego ochrony środowiska. - Nie stać nas na to, żeby nie mieć narzędzi dedykowanych ochronie środowiska - uważa marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

153Do końca lutego powstanie projekt uchwały, która wprowadzi w Krakowie tzw. przepisy przejściowe, zakazujące stosowania niskiej jakości paliw stałych do momentu wejścia w życie całkowitego zakazu palenia węglem (do 1 września 2019 roku). O takie czasowe rozwiązanie w liście do marszałka województwa wystąpił prezydent Krakowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe przepisy zaczną obowiązywać w Krakowie jak w całym województwie - już od 1 lipca 2017 r.  

edroga232Niektóre europejskie miasta przywodzą na myśl najbardziej zanieczyszczone miasta w Indiach czy Chinach. Potrzebujemy inteligentnych metropolii, uważa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič.

edroga2236 lutego Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował swoje plany dotyczące zazieleniania Krakowa w 2017 roku. ZZM jeszcze intensywniej włączy się w działania na rzecz czystego powietrza. Głównym pomysłem jest zastosowanie panelu z mchem, który pochłania zanieczyszczenia.