Ochrona środowiska

P4080046Zwiększenie skuteczności działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz poprawa efektywności energetycznej to podstawowe założenia porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Gminą Miejską Kraków, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Norweskim Instytutem Badań Powietrza. To kolejne działania, które mają się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście.

industryPoprawa jakości powietrza w Polsce wymaga działań systemowych. W Ministerstwie Środowiska działa Komitet Sterujący ds. „Krajowego Programu Ochrony Powietrza”. W jego ramach współpracuje m.in. z ministrem energii nad standardami dla paliw stosowanych w domowych piecach oraz ministrem rozwoju nad standardami dla tych pieców.  

P1120981W listopadzie 2016 roku firma EKKOM Sp. z o.o. zakończyła realizację 4-letniego projektu, którego celem był monitoring skuteczności zastosowanych działań minimalizujących negatywny wpływ budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku węzeł Lotnisko - węzeł Pyrzowice na zwierzęta.

dym12 stycznia Zarząd Województwa przyjął projekt uchwały antysmogowej, uwzględniający uwagi zgłoszone w trakcie miesięcznych konsultacji społecznych. Teraz projekt dokumentu trafi do małopolskich radnych, którzy ostateczną decyzję co do wprowadzenia uchwały podejmą na najbliższej sesji, 23 stycznia.

wiedenW ostatnim czasie dużo się dyskutuje na temat niechlubnego rekordu Polski. Aż 33 polskie miejscowości znalazły się w rankingu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast. Polska stała się przez to stolicą europejskiego smogu. W austriackiej stolicy trend jest zupełnie odwrotny.

IMG 20160728 115317W maju 2016 roku firma AS PPH zrealizowała zamówienie na dostarczenie odwodnień liniowych AS na budowę osiedla Central Park Bliska Wola. Jest to wyjątkowe miejsce pod względem architektonicznym i doskonałej lokalizacji. Atutem osiedla Bliska Wola jest położenie blisko centrum miasta i dobry dojazd. Osiedle mieszkaniowe wraz z usługami i przedszkolem obejmuje około 3 tys. mieszkań wraz z rozległymi terenami rekreacyjnymi. Central Park posiada place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, bulwar z miejscem na ogródki kawiarniane, jak również boiska do gry w piłkę nożną i siatkową.