Patronaty - wydarzenia

LOGO transeiaSerdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej TRANSEIA "Oceny oddziaływania na środowisko w budownictwie komunikacyjnym", która odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2017 r. w Krynicy Zdroju.

eebdJuż 24 października 2017 roku w hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się druga edycja Emirates & Europe Economic Forum – Innowacja Szansą na Rozwój Gospodarczy – wydarzenie, organizowane w celu intensyfikacji współpracy gospodarczej i biznesowej środowisk zarówno europejskich, jak i emirackich. Wydarzenie jest odpowiedzią na aktualne stosunki gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a ZEA. Stwarza solidne ramy dla budowania długotrwałych powiązań kooperacyjnych i relacji biznesowych między swoimi partnerami. Dostarcza również sprawdzoną formułę i odpowiednie narzędzia dla handlu i inwestycji oraz promocji i rozwoju innowacji.

kGf17 main rej media VOPodczas piątej edycji najważniejszego wydarzenia w ramach inicjatywy GISforum zorganizowane zostaną praktyczne warsztaty pod hasłem „Dobre Praktyki w GIS” prezentacją rozwiązań "na żywo". Tradycyjnie odbędzie się konferencja GISforum, podczas której zaprezentowane będą aktualne i ważne tematy dotyczące rozwiązań informacji przestrzennej.

tp2017 190x190V edycja targów TransPoland Translogistica to wiodące spotkanie branży TSL w Warszawie, które odbędzie się 8-10 listopada 2017 roku. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica to największe w tej części Europy spotkanie profesjonalistów na co dzień związanych z transportem, logistyką, magazynowaniem i dystrybucją. Wydarzenie ma charakter „Business to Business” i już po raz PIĄTY zgromadzi przedstawicieli firm o ściśle sprecyzowanych celach biznesowych.

logo 190x190Konferencja „Projektowanie infrastruktury w praktyce” to wydarzenie, które łączy wymiar teoretyczny i praktyczny projektowania. Prelegenci z Polski i Słowenii zaprezentują możliwości programów do projektowania infrastruktury liniowej dostępnych w wersjach wieczystych - Plateia, Ferrovia i Aquaterra.

banner fb smart krakowOgólnopolski Kongres SMART CITY - założenia i perspektywy – jest jedynym w Polsce wydarzeniem o charakterze cyklicznym i regionalnym. Podczas spotkania znani eksperci oraz decydenci szczebla krajowego poruszą ważne oraz aktualne dla samorządu i nie tylko kwestie związane ze smart cities. Kolejna edycja kongresu, która odbędzie się 9 listopada w Krakowie, to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych.

logo PKDStowarzyszenie Polski Kongres Drogowy i Województwo Podkarpackie zapraszają na II Podkarpackie Forum Drogowe, które odbywać się będzie w dniach 13-15 listopada br. w Rzeszowie.

190x190 KDN17Serdecznie zapraszamy do udziału w IV KRAKOWSKICH DNIACH NAWIERZCHNI, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. Na Konferencję złożą się dwa wydarzenia branżowe:
• III Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych oraz stabilizacja podłoża – WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2017” (15 listopada)
• V Ogólnopolskim Forum Specjalistycznym "Drogowe Nawierzchnie z mieszanek mineralno – asfaltowych oraz betonu cementowego – NAWIERZCHNIE DROGOWE 2017” (16-17 listopada).

PWN20 listopada Wydawnictwo Naukowe PWN wydaje nową publikację poświęconą mostom: „Poszerzanie mostów” autorstwa Wojciecha Radomskiego i Andrzeja Kasprzaka. Książka omawia zagadnienie poszerzania mostów w szerokim kontekście technicznym, ekonomicznym i estetycznym.

okladka most wyszogrodInstytut Badawczy Dróg i Mostów w serii „S” Studia i Materiały (zesz. 78) wydał dwujęzyczną, ilustrowaną 306 fotografiami, monografię na temat dziś już nieistniejącego mostu przez Wisłę w Wyszogrodzie. Na podstawie wzmiankowanych w literaturze faktów, map topograficznych, dawnych fotografii i pocztówek, wiadomości prasowych, a także bezpośrednich relacji i wspomnień, dr inż. Marek Mistewicz opisał 85-letnie dzieje dawnego mostu.

strona www 190x190Instytut Badawczy Dróg i Mostów z przyjemnością informuje, że wznawia cykl konferencji "Trwałe i bezpieczne nawierzchnie drogowe". Przyszłoroczna edycja poświęcona będzie nowoczesnej diagnostyce i naprawom nawierzchni drogowych.