Patronaty - wydarzenia

LOGO transeiaSerdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej TRANSEIA "Oceny oddziaływania na środowisko w budownictwie komunikacyjnym", która odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2017 r. w Krynicy Zdroju.

FTP 190Jakie są sposoby wdrażania priorytetów dla transportu publicznego, jakie są wady i zalety priorytetów lokalnych oraz centralnych? Dlaczego wraz z priorytetami należy wdrożyć także obszarowy system sterowania ruchem, a także jakie efekty dzięki nim można osiągnąć?

pkInstytut Mechaniki Budowli na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej serdecznie zaprasza na XII Seminarium "Wpływ hałasu i drgań wywołanych eksploatacją transportu szynowego na budynki i ludzi w budynkach - diagnostyka i zapobieganie" WIBROSZYN 2017, które odbędzie się w Krakowie w dniach 7-8 września 2017 roku.

wil pwUprzejmie informujemy, że na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej organizowane są Studia Podyplomowe „Eksploatacja i Utrzymanie Dróg”, których zakres tematyczny opracowany został wspólnie z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.  

190x190 SS17W dniach 12-13 października w Krakowie odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne "Sterowanie ruchem drogowym - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017”. Będzie to XXIII wydarzenie z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

gmian logoPolski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza do udziału w nowej XIX edycji konkursu na NAJLEPIEJ OŚWIETLONĄ GMINĘ I MIASTO 2017 ROKU.

inwestycja logo sredniePolski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza do udziału w nowej XIX edycji konkursu na NAJLEPSZĄ INWESTYCJĘ OŚWIETLENIOWĄ 2017 ROKU.

eebdJuż 24 października 2017 roku w hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się druga edycja Emirates & Europe Economic Forum – Innowacja Szansą na Rozwój Gospodarczy – wydarzenie, organizowane w celu intensyfikacji współpracy gospodarczej i biznesowej środowisk zarówno europejskich, jak i emirackich. Wydarzenie jest odpowiedzią na aktualne stosunki gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a ZEA. Stwarza solidne ramy dla budowania długotrwałych powiązań kooperacyjnych i relacji biznesowych między swoimi partnerami. Dostarcza również sprawdzoną formułę i odpowiednie narzędzia dla handlu i inwestycji oraz promocji i rozwoju innowacji.

tp2017 190x190V edycja targów TransPoland Translogistica to wiodące spotkanie branży TSL w Warszawie, które odbędzie się 8-10 listopada 2017 roku. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica to największe w tej części Europy spotkanie profesjonalistów na co dzień związanych z transportem, logistyką, magazynowaniem i dystrybucją. Wydarzenie ma charakter „Business to Business” i już po raz PIĄTY zgromadzi przedstawicieli firm o ściśle sprecyzowanych celach biznesowych.

190x190 KDN17Serdecznie zapraszamy do udziału w IV KRAKOWSKICH DNIACH NAWIERZCHNI, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. Na Konferencję złożą się dwa wydarzenia branżowe:
• III Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych oraz stabilizacja podłoża – WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2017” (15 listopada)
• V Ogólnopolskim Forum Specjalistycznym "Drogowe Nawierzchnie z mieszanek mineralno – asfaltowych oraz betonu cementowego – NAWIERZCHNIE DROGOWE 2017” (16-17 listopada).

PWN20 listopada Wydawnictwo Naukowe PWN wydaje nową publikację poświęconą mostom: „Poszerzanie mostów” autorstwa Wojciecha Radomskiego i Andrzeja Kasprzaka. Książka omawia zagadnienie poszerzania mostów w szerokim kontekście technicznym, ekonomicznym i estetycznym.

okladka most wyszogrodInstytut Badawczy Dróg i Mostów w serii „S” Studia i Materiały (zesz. 78) wydał dwujęzyczną, ilustrowaną 306 fotografiami, monografię na temat dziś już nieistniejącego mostu przez Wisłę w Wyszogrodzie. Na podstawie wzmiankowanych w literaturze faktów, map topograficznych, dawnych fotografii i pocztówek, wiadomości prasowych, a także bezpośrednich relacji i wspomnień, dr inż. Marek Mistewicz opisał 85-letnie dzieje dawnego mostu.