edroga340Od kilku miesięcy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcami i ekspertami z branży budowlanej pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą w optymalizacji procesu budowlanego, aby w jak najszerszym zakresie zrealizować zapisy Programu Budowy Dróg Krajowych.

W trakcie prac powołanego w tym celu Komitetu Sterującego i grup eksperckich pojawiło się wiele nowych pomysłów i technologii, które można byłoby z powodzeniem zastosować w procesie inwestycyjnym. Wielu przedsiębiorców, instytucji, a także osób prywatnych zgłosiło swoje pomysły.
- Wspólnie z dyrektorem Jackiem Bojarowiczem chcemy wykorzystać ten potencjał i stworzyć możliwość prezentacji tych pomysłów, nowych metod, które są dostępne na rynku, tak aby GDDKiA mogła je wykorzystać przy realizacji następnych inwestycji - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Wychodząc naprzeciw licznym propozycjom dotyczącym infrastruktury drogowej w Polsce, przedstawianym przez inżynierów, naukowców oraz przedsiębiorstwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna serię cyklicznych spotkań z podmiotami chcącymi przedstawić nowe pomysły i rozwiązania techniczne, pozwalające na usprawnienie procesu inwestycyjnego w zakresie budowy dróg.

Spotkania będą organizowane w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godziny 10:00 w siedzibie centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Wezmą w nich udział eksperci GDDKiA, specjalizujący się w dziedzinach, których będą dotyczyć prezentacje przedsiębiorców.

Źródło: MIB

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.