edroga.pl - Poznań: zieleń i mała architektura w pasie drogowym

Menu

Wt23122014

Ostatnia aktualizacja15:56:30

Wstecz Jesteś tutaj: Reklama Wiadomości Wiadomości drogowe Poznań: zieleń i mała architektura w pasie drogowym

Poznań: zieleń i mała architektura w pasie drogowym

W ciągu niespełna dekady w Poznaniu posadzono ponad 200 tysięcy krzewów i 12 tysięcy drzew. W 2012 roku w pasach drogowych umieszczono ponad 90 ławek. Pojawiły się również nowe kosze i stojaki rowerowe.

Na ten rok zaplanowano dalsze działania. Elementy małej architektury i nowa zieleń pojawią się na kolejnych ulicach, m.in. na Wrocławskiej, Żydowskiej i Taczaka.

W maju zaplanowano postawienie donic oraz ławek przy ulicach Wrocławskiej i Żydowskiej. Ławki ustawione zostaną również od strony ulicy Podgórnej, wokół nowo założonych skwerów. Dodatkowo zaplanowano uzupełnienie drzewostanu przy ulicy. Elementy małej architektury i zieleń pojawią się również na ulicy Taczaka. Zmiany czekają także deptak na ulicy Półwiejskiej, gdzie donice z niskimi jałowcami zostaną urozmaicone drzewami.

W 2013 roku planowane jest również wykonanie nowych skwerów na terenie Starego Miasta. Przy zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej powstanie skwer, któego uzupełnieniem będą nowe ławki, stół szachowy i stojaki rowerowe.

Nowe oblicze zyska również zaniedbany dotychczas teren przy zbiegu ulic Chwaliszewo i Wenecjańskiej. W miejscu mało atrakcyjnych kręgów betonowych pojawi się mały skwer z ławkami oraz niewielkie drzewa. Przy ulicy Wenecjańskiej ustawione zostaną ławki, zasadzone krzewy ozdobne i drzewa.

Prace w pasach drogowych ulic Wrocławskiej, Żydowskiej, Taczaka i Półwiejskiej są finansowane z budżetu miasta, nowe skwery na Rybakach i Chwaliszewie ze środków Rady Osiedla Stare Miasto.

Źródło: ZDM Poznań

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep edroga.pl - poleca książkę

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Infrastruktura wodno-ściekowa w planowaniu miast

Praktyczny poradnik poświęcony zasadom opracowywania i prezentowania problematyki technicznej infrastruktury wodno-ściekowej w planach zagospodarowania przestrzennego miast.