edroga.pl - portal drogowy

Czwartek
24 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Od redakcji Witamy w nowej odsłonie!

Witamy w nowej odsłonie!

Email Drukuj

Janusz BohatkiewiczNasz portal jest jednym ze starszych wydawnictw na rynku elektronicznych mediów. Przyszła więc pora, by coś w nim zmienić – mamy nadzieję, że na lepsze i ku zadowoleniu stałych czytelników oraz tych, którzy wkrótce do nich dołączą, przekonując się do walorów nowoczesnych nośników informacji.

Właśnie postęp w technologiach komputerowych oraz oczekiwania pod względem szybkości i dostępności do informacji były zasadniczą przesłanką dokonanych zmian. Pragniemy oferować Państwu nowoczesny produkt. Chcieliśmy stworzyć nie tylko portal zasobny w aktualne informacje i w materiały merytorycznie wspomagające bieżącą pracę drogowców, ale też taki, który w swojej funkcjonalności umożliwi sprawne dotarcie do poszukiwanej wiedzy.

Nie da się ukryć, że dojście do formuły, którą – liczę, że ku miłemu zdziwieniu – teraz Państwo wchodząc na portal „odsłaniacie”, nie było łatwe. Od pomysłu, do koncepcji i wdrożenia minęło trochę czasu. A na dobrą sprawę – do czego już w tej chwili możemy się przyznać – dobrych parę miesięcy trwały dyskusje, poszukiwania „kluczy” do pomysłów na portal, a nawet spory o to, czego Państwo będziecie oczekiwali po naciśnięciu „enter” i wyświetleniu na monitorze strony www.edroga.pl

Najtrudniejsza w pracy nad nowym wizerunkiem portalu była właśnie odpowiedź na pytanie: czego oczekują „drogowi” internauci? Nie chcemy autorytatywnie decydować co ma być i jak ma być na portalu. W tym miejscu liczymy na Państwa udział w doskonaleniu portalu zarówno w jego zawartości, jak i metodzie prezentacji materiałów, poczynając od wiadomości, poprzez artykuły naukowe i popularno-naukowe, po wyjaśnienia i komentarze specjalistów, a także filmowe felietony, reportaże i relacje, zawarte na odrębnej podstronie www.edroga.tv. I tu właśnie jawi się podstawowa zaleta wirtualnych mediów, czyli możliwość aktywnego współtworzenia portalu poprzez bieżące komentowanie publikacji, dyskutowanie na Forum czy udział w sondach dotyczących różnych spraw i kwestii.

Pierwsza sonda w nowej odsłonie portalu oczywiście dotyczy tego, jak Państwo postrzegacie zmiany? Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos. Wybierane przez Państwa odpowiedzi będą dla nas ważną wskazówką. To, że praca nad doskonaleniem portalu trwa nadal świadczy „beta” wyświetlająca się przy logo. Oznacza, iż nowy portal jest w fazie testowania. Ten czas prób i sprawdzania potrwa na pewno miesiąc, może nawet dwa. Dzięki w ten sposób zbieranym uwagom postaramy się poprawić potencjalne niedoskonałości, które jako administrator portalu może nie dostrzegliśmy, a jakie Państwo ujawnicie przeglądając podstrony portalu, czytając poszczególne materiały, czy wybierając udostępniane opcje. Zatem „beta” zniknie wówczas, kiedy wspólnie dopracujemy wszystkie funkcje portalu. I wtedy zacznie się rzeczywiście nowe życie portalu drogowego www.edroga.pl.

W trudnych czasach - ale niezwykle ciekawych dla drogownictwa - oraz wobec tylu wyzwań dla naszej branży, mamy nadzieję, że będziemy Państwu pomocni w wielu zawodowych kwestiach. Chciałbym przekonać Państwa do korzystania z portalu w każdej wolnej chwili – podczas przerw w pracy na budowie czy w biurze, na uczelni, w akademiku, domu - pomimo tego, że wszyscy stwierdzamy, że „takich chwil już nie ma”. To nieprawda, skoro potrafimy tworzyć różne społeczności w internecie znajdując na to czas. Dlaczego więc nie tworzyć nadal naszej drogowej społeczności służącej na co dzień użytkownikom dróg i otwartej na ich konstruktywną krytykę, pracującej pod ciągłą presją czasu i przepisów oraz różnego rodzaju powszechnych problemów?   

Janusz Bohatkiewicz
Prezes Zarządu
Biura Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego „EKKOM”

 

Komentarze (12)add
0
:)
Napisane przez Gość , July 19, 2009
zycze duzo dobrego
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
0
Powodzenia
Napisane przez Gość , July 19, 2009
Powodzenia w dalszym rozwoju portalu
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
0
trzymam kciuki
Napisane przez Gość , July 20, 2009
i życzę powodzenia smilies/grin.gif
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +1
0
Powazny mankament
Napisane przez Gość , July 20, 2009
Powazny mankament. Wczesniej mozna bylo przejrzec stare artykuly poswiecone inwestycjom drogowym, gdyz mozna sie bylo po prostu cofac az do dnia, w ktorym ostani raz czytalismy artykuly. Teraz sa tylko artykuly z biezacego dnia. A co z poprzednimi? Gdzie jakies archiwum? Dlatego zlikwlidowano mozliwosc wygodnego cofania sie do poprzedniego artykulu, bez koniecznosci powrotu do strony glownej?
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: -1
Redakcja - edroga.pl
Archiwum wiadomości drogowych
Napisane przez Redakcja - edroga.pl , July 21, 2009
Obecnie również można łatwo dotrzeć do wcześniejszych wiadomości drogowych. Wszystkie aktualności są wyświetlane w "Rozmaitościach". Aby dotrzeć do archiwum wystarczy kliknąć w kategorię "wiadomości drogowe", umieszczoną w podmenu po lewej stronie.
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +2
0
zawsze będzie tak ciekawie?
Napisane przez Gość , July 21, 2009
Jeżeli zawsze portal tak mnie "wciągnie" jak na inaugurację to super.
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +1
0
telewidz
Napisane przez Gość , July 23, 2009
Bardzo mi się podoba wasz Portal a szczególnie promocja własnej firmy projektowej. Jak wytłumaczycie że jako redakcja jesteście obiektywni z skoro jako projektanci podlegaći np zleceniodawcom. I jak tu nie mówić źle o zleceniodawczch kiedy jako projektanci dla nich pracujecie.
smilies/tongue.gif
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
Wydawca
...
Napisane przez Wydawca , July 24, 2009
Nie powinno się odpowiadać na pytanie pytaniem, ale tak rozpocznę: co oznacza słowo obiektywizm w przypadku, jeśli staramy się przekazywać przede wszystkim informacje specjalistyczne dla specjalistów? Nie staramy się dotykać spraw polityki, nie oceniamy zamiarów i planów (nawet i naszych zleceniodawców), bo pomimo, że znamy wiele szczegółów naszej branży zdajemy sobie sprawę, że i tak nie wiemy o wielu niuansach i kontekstach różnych spraw i decyzji. Co najwyżej informujemy o tych sprawach w zbieranych codziennie wiadomościach.

Zapewniam, że takie podejście jest o wiele trudniejsze niż zorganizowanie konkursu na najpiękniejsze rozwiązanie drogowe, most lub odwrotnie na najgorsze rozwiązanie drogowe, na największą dziurę w drodze, na najniebezpieczniejszy łuk smilies/smiley.gif. Krytyka w obecnych czasach przychodzi bardzo łatwo i w zasadzie potrafimy skrytykować wszystko i wszystkich - często zbijając na tym niezły, populistyczny kapitał, a czasami dając upust frustracji w anonimowym internecie.

Dlatego przyjęliśmy prostą zasadę: Zamiast krytyki - dobre praktyki. Proszę mi uwierzyć, jak niezwykle trudno jest dochować tej zasady, bez względu na to czy dotyczy to naszego klienta, konkurenta, rozwiązania drogowego, projektu. Potrzebujemy dobrych wzorców, przykładów, rozwiązań, dobrych praktyk – zwłaszcza teraz, kiedy liczy się czas i oczywiście najniższa cena. Już zaczynam krytykować smilies/smiley.gif, ale do tego staramy się nie odpuszczać – oczywiście, dbając o poziom dyskusji i przekazywanej wiedzy.

Nasz Portal nie jest tworzony przez projektantów, ale przez dziennikarzy, natomiast jest wspomagany przez projektantów i specjalistów (nie tylko z naszego biura!). Portalu nie traktujemy, jako promocji własnej firmy. Na co dzień znajdziesz Telewidzu informacje o innych biurach, firmach, które mogą również reklamować się w naszym Portalu (spójrz na Katalog firm - znaczna część z nich to nasi konkurenci). Tak jak napisałem we „wstępniaku” chcemy tworzyć naszą drogową społeczność - polecam ostatnie zdanie „wstępniaka” smilies/smiley.gif

Wszystkim internautom dziękuję za głosy w pierwszej sondzie oceniającej zmieniony Portal.

Janusz Bohatkiewicz
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: -1
0
...
Napisane przez Gość , July 24, 2009
Internet nie jest anonimowy smilies/smiley.gif, zdrowa krytyka jest zrodlem rozwoju i postepu. W taki sposob tez zostalismy uksztaltowani (przez szkole, otoczenie itd.) - to nas nauczylo krytyki.
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
0
Krytyka krytyką, ale ...
Napisane przez Gość , July 24, 2009
myślę że tutaj edroga bardziej chce być bogatym źródłem informacji niż krytykantem z newsami (choć i tych widzę że nie brakuje) nawet z Urugwaju gdzieś tu widziałem smilies/cheesy.gif dlatego pewnie w porównaniu z poprzednią wersją mocno uporządkowała i rozwinęła działy tematyczne. Można też zauważyć że powstała edroga.tv chodź tu coś mało materiałów mają, ale to początek więc pewnie dlatego. A wracając do krytyki to czasem by się przydała niech w końcu panowie od dróg się obudzą bo podatki płacę a jeżdżę gorzej niż w tym właśnie Urugwaju smilies/wink.gif
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +2
0
...
Napisane przez Gość , July 25, 2009
o drogach to lepiej nie wspominac, malo ze sie auta niszcza, ale zagrazaja zyciu i zdrowiu, nie chodzi tylko o dziury ale sposob ich projektowania
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
0
....
Napisane przez Gość , August 07, 2009
jak nie chcesz byc krytykowany to sam nie krytykuj, stare przyslowie jak kuba bogu tak bog kubie
zgłoś nadużycie
odbierz punkt
dodaj punkt
Punkty: +0
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: