edroga.pl - portal drogowy

Czwartek
24 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Umowa na S7 podpisana

Umowa na S7 podpisana

Email Drukuj

Umowa na S7 podpisanaWczoraj (1 lutego) podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S7 Pasłęk - Miłomłyn.

Wykonawcą zadania o wartości ponad 1,06 mld zł jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i HERMANN KIRCHNER Polska Sp. z o.o.

Kontrakt będzie obejmował wykonanie 36,5-km dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2. Zakres inwestycji obejmuje ponadto budowę dróg gospodarczych i serwisowych, trzech węzłów (Pasłęk Południe, Marzewo, Małdyty), obiektów umożliwiających przejazd pod drogą S7 oraz przygotowanie terenu pod 2 pary Miejsc Obsługi Podróżnych.

Wykonawca ma czas na realizację inwestycji do połowy lipca 2012 roku, jednak zdeklarował się oddać drogę do ruchu przed 31 maja 2012 roku.

***

Droga  ekspresowa S7 znajduje się w sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T. Stanowi połączenie między Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Przez województwo warmińsko-mazurskie przechodzi 155 km tej trasy, w całości przewidziane do przebudowy do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Inwestycja ma być finansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projektowana trasa drogi ekspresowej S7 przebiega w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 7 lub w niedalekiej od niej odległości.

Budowa drogi ekspresowej S7 to najważniejsza obecnie inwestycja na Warmii i Mazurach. Rok 2010 dla tego zadania jest momentem kulminacyjnym, ponieważ wtedy rozpoczną się wszystkie zaplanowane na drodze S7 prace. Podpisanie umowy na budowę odcinka Pasłęk - Miłomłyn rozpoczyna ten proces.

Źródło: GDDKiA/ Oddział Olsztyn

Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: