edroga.pl - portal drogowy

Sobota
26 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Obiekty na Mazowszu i drogi na Śląsku

Obiekty na Mazowszu i drogi na Śląsku

Email Drukuj

Obiekty na Mazowszu i drogi na ŚląskuW styczniu i lutym 2010 roku, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła liczba ogłoszonych planów inwestycyjnych. W województwie mazowieckim planowane są głównie budowy obiektów, a w województwie śląskim - inwestycje drogowe.

W ciągu tych dwóch miesięcy poinformowano o 1 148 nowych inwestycjach z szeroko pojmowanej branży budowlanej (inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, drogownictwa, termomodernizacji, robót geodezyjnych, wodno-kanalizacyjnych, energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

W okresie od stycznia do lutego ubiegłego roku poinformowano o 887 nowych inwestycjach, czyli o ponad 200 inwestycjach mniej niż w roku bieżącym.

Z podsumowania wynika, że plany dotyczą przede wszystkim obiektów budowlanych (46% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się projekty związane z drogownictwem (21% informacji), robotami energoelektrycznymi (15% informacji) oraz robotami wodno-kanalizacyjnymi (11% informacji). Szczegółowe zestawienie rodzaju inwestycji znajduje się poniżej.

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce w styczniu i lutym 2010 r

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

W analizowanym okresie najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (11% inwestycji) oraz wielkopolskim (9%) i pomorskim (7%). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwie świętokrzyskim (3%). Szczegółowe zestawienie rodzaju inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa znajduje się w tabeli poniżej.

Liczba ogłoszonych inwestycji.

W branży drogownictwo, w styczniu i w lutym 2010 roku najwięcej inwestycji zaplanowano w województwie śląskim (33 inwestycje) oraz mazowieckim (27) i  małopolskim (26). Szczegółowe zestawienie liczby zaplanowanych inwestycji drogowych z rozbiciem na poszczególne województwa znajduje się w tabeli poniżej.

Liczba ogłoszonych inwestycji

Źródło: Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o.

Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: