Droga wojewódzka nr 776 zostanie rozbudowana na odcinku z Krakowa do Kocmyrzowa. Wojewoda Stanisław Kracik wydał już pozwolenie na budowę tego odcinka drogi. Trasa ta umożliwia dojazd do Krakowa mieszkańcom północno - wschodniej Małopolski i łączy Małopolskę z województwem świętokrzyskim.
Wojewoda nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Oznacza to, że pomimo ewentualnych odwołań inwestycja może być realizowana.
Pozwolenie obejmuje jedynie część większej inwestycji, tj. modernizacji drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków - Proszowice - Ostrów.
W ramach tego pierwszego etapu na trasie z Krakowa do Kocmyrzowa powstanie droga klasy G o dwóch jezdniach o długości 4 km i szerokości 7 metrów, z dwoma pasami ruchu po 3,5 m. Wybudowane zostaną także obwodnice Kocmyrzowa i Prus, dzięki którym będzie można ominąć centrum tych miejscowości. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 776 z drogami gminnymi w kierunku Sulechowa i Dojazdowa, z ul. Soczyny oraz z trasą powiatową łączącą Sulechów z Nową Hutą.
W ramach inwestycji, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776 powstaną także cztery ronda. Zaplanowano również budowę chodników, zatok autobusowych, ekranów akustycznych, oświetlenia oraz dróg zbiorczych zapewniających dostępność do drogi wojewódzkiej.
Obecnie ten fragment drogi wojewódzkiej nr 776 przebiega przez tereny zabudowane i jest w złym stanie technicznym.
Droga wojewódzka nr 776 łączy Kraków z Buskiem Zdrojem. Na terenie województwa małopolskiego droga nr 776 biegnie od Krakowa przez Kocmyrzów, Proszowice, Klimontów i Ostrów. Projekt przewiduje modernizację i przebudowę całej tej trasy. Droga ma być gotowa pod koniec 2011 roku. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo ruchu, poprawi się dojazd do Krakowa dla mieszkańców północno - wschodniej Małopolski.
Całkowity koszt projektu wynosi około 110 mln zł. Część inwestycji finansowana jest ze środków Unii Europejskiej, reszta z budżetu Województwa Małopolskiego.
Źródło: Małopolski Urząd wojewódzki
Napisane przez Gość , May 30, 2010
Napisane przez Gość , June 09, 2010
Napisane przez Gość , June 19, 2010
Napisane przez Gość , June 25, 2010
| « poprzednia | następna » |
|---|








