Prace w rejonie piotrkowskich ulic Karolinowskiej i Rolniczej trwają od sierpnia ubiegłego roku i rozpoczęły się od rozbudowy i częściowej wymiany sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ulicach Karolinowskiej, Wąskiej, Karłowicza, Moniuszki, Szymanowskiego i częściowo Rolniczej.
Rusza także II etap prac związany z modernizacją ul. Karolinowskiej oraz rozbudowa ulicy Rolniczej (od skrzyżowania z ulicą Karolinowską i Wąską do torów PKP), wraz z budową kanalizacji deszczowej i ronda w miejscu skrzyżowania ulic Karolinowskiej, Rolniczej i Wąskiej.
Wzdłuż ulic Karolinowskiej i Rolniczej powstanie chodnik i ponad 750 metrów ścieżki rowerowej. Będzie ona przedłużeniem drogi dla jednośladów z południowej do północnej części miasta. Zaczyna się ona od ulicy Dmowskiego i ulicą Kostromską biegnie do Karolinowskiej i Rolniczej. Prace tego etapu wykona Strabag za ponad 4 mln zł.
Remont Karolinowskiej to poważna inwestycja - obejmuje nie tylko wymianę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i wybudowanie nowej ulicy, ale także modernizację innych mediów. Projekt przewiduje częściową przebudowę podziemnej linii kablowej niskiego i średniego napięcia, przebudowę istniejącej napowietrznej linii telekomunikacyjnej, regulację pionową urządzeń gazowniczych, a nawet przebudowę kilku odcinków gazociągu.
Miasto pozyskało na inwestycję środki zewnętrzne z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”, w wysokości prawie 2 mln zł.
Źródło: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
| « poprzednia | następna » |
|---|








