edroga.pl - portal drogowy

Czwartek
24 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Rybnickie ronda w (prze)budowie

Rybnickie ronda w (prze)budowie

Email Drukuj

Rybnickie ronda w (prze)budowieOd 7 do 31 lipca w Rybniku zamknięte będzie rondo Zebrzydowickie w związku z remontem nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Zebrzydowicka - Budowlanych. Z kolei 8 lipca zamknięta została ulica Żorska, ponieważ skrzyżowanie ulic Żorska - Sybiraków - Powstańców Śląskich przebudowane będzie na rondo.

Utrudnienia na rondzie Zebrzydowickim

Prace prowadzone będą w dwóch etapach, tj 1/4 oraz 3/4 nawierzchni jezdni ronda - ruch odbywał się będzie wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

W związku z tym wprowadzone zostaną objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej.

Prace na rondzie Zebrzydowickim są częścią przebudowy ul. Zebrzydowickiej, realizowanej w ramach dofinansowania z rządowego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 (tzw. „schetynówka”).

 

Skrzyżowanie typu rondo

Ulica Żorska została zamknięta na odcinku pomiędzy ul. Strzelców Bytomskich a ul. Sybiraków. Prace będą prowadzone etapami, stopniowo wprowadzane będą objazdy i zmieniona zostanie organizacja ruchu na niektórych ulicach.

Budowa ronda jest częścią realizowanej przez miasta inwestycji, związanej z przebudową ul. Bolesława Chrobrego na odcinku od ul. Kościuszki do terenu Rybnickiej Fabryki Maszyn oraz budową nowej drogi poprzez Ryfamę do skrzyżowania ulic: Powstańców, Żorskiej i Sybiraków.

Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę września br.

Źródło: Urząd Miasta Rybnika

Tagi: .śląskie - Rybnik - rondo
Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: