Ponad ćwierć miliona ulotek, setki reklam w radiu, telewizji, prasie i Internecie oraz dodatkowe tablice na przystankach – wszystko po to, aby przygotować mieszkańców Katowic i całej metropolii do planowanych zmian organizacji ruchu w centrum stolicy regionu.
Od 15 sierpnia zamknięty zostanie plac Szewczyka, który obecnie pełni także rolę dworca dla autobusów komunikacji miejskiej oraz punktu przesiadkowego dla tysięcy pasażerów dojeżdżających do centrum Katowic. Zamknięcie placu spowodowane będzie pracami przy przebudowie dworca głównego PKP w Katowicach. Całkowite zamknięcie dworca, a jednocześnie początek funkcjonowania dworca tymczasowego nastąpi na przełomie sierpnia i września br.
By ułatwić mieszkańcom poruszanie się po mieście w czasie trwania prac remontowych, Urząd Miasta Katowice wraz z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym GOP przygotowali szereg rozwiązań komunikacyjnych, skierowanych zarówno do pasażerów komunikacji miejskiej, kierowców, jak i pieszych. Prowadzone prace spowodują zamknięcie całego obszaru obecnego dworca PKP oraz dworca autobusowego, zmianie ulegną rozkłady jazdy i trasy wszystkich autobusów, które obecnie przejeżdżają przez plac Szewczyka.
W piątek (16 lipca) rozpoczęła się kampania informacyjna dla mieszkańców. - Poprzez tę akcję UM Katowice i KZK GOP chcą dotrzeć do jak najszerszej grupy mieszkańców aglomeracji z informacją planowanych zmianach – mówi Jakub Jarząbek, odpowiedzialny w katowickim magistracie za przygotowanie kampanii. - Wszystkie materiały będą zawierać szczegółowe informacje o przygotowanych rozwiązaniach, będzie można sprawdzić, jak zmienią się trasy autobusów, gdzie będą nowe przystanki i w jaki sposób będzie można poruszać się po centrum miasta – dodaje.
Ponad 260 tys. ulotek, nośniki typu citylight, tablice na wszystkich stanowiskach przystankowych na pl. Szewczyka, spoty radiowe i telewizyjne, informacje i schematy na stronach internetowych – to główne, ale nie jedne elementy trwającej akcji. Poszczególne elementy kampanii będą uruchamiane w ciągu najbliższego miesiąca.
Już teraz można otrzymać ulotki z planami zmienionych tras autobusów, rozmieszczeniem nowych przystanków wraz z obsługującymi je liniami i wszystkimi niezbędnymi informacji na temat wprowadzonych zmian – materiały te są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), siedzibie KZK GOP (Barbary 21a) oraz Punktach Obsługi Pasażera (Sosnowiec, ul. Warszawska 3/17, Gliwice, pl. Piastów 2, Bytom, pl. Wolskiego), a także w kolekturze PKM przy pl. Szewczyka).
Wszystkie informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronach:
www.uwagaprzemiany.katowice.eu oraz www.kzkgop.com.pl
Źródło: Urząd Miasta Katowice
| « poprzednia | następna » |
|---|








