Minął ostatni weekend, podczas którego kierowcy mogli korzystać z mostu na drodze wojewódzkiej nr 396 przy ul. Strzelnej w Oławie. Dziś (13 września) rozpoczyna się remont przeprawy.
Modernizacja mostu zakończy się w listopadzie 2010 roku. Od 13 września ul. Strzelna i sam most będą zamknięte, obowiązywać będzie też zastępcza organizacja ruchu i nowe oznakowanie.
Most zostanie poszerzony, wymienione zostaną skorodowane elementy konstrukcji nośnej tzw. dźwigary skrajne, na obiekcie położona zostanie nowa nawierzchnia i nowe odwodnienie, wyremontowany zostanie również chodnik. We współpracy z miastem zostanie wymieniona sieć wodociągowa i gazowa przebiegająca przez most.
Prace wykona firma Himmel Papesch Sp. z o.o. z Opola. Remont będzie kosztował 2 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetu województwa.
Źródło: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
| « poprzednia | następna » |
|---|








