edroga.pl - portal drogowy

Piątek
25 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Drogi zaufania współfinansowane przez UE

Drogi zaufania współfinansowane przez UE

Email Drukuj

Drogi zaufania współfinansowane przez UERealizowany od 2007 roku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad program "Drogi zaufania” zdobył dofinansowanie Unii Europejskiej na realizację społecznej kampanii komunikacyjnej podnoszącej świadomość w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. GDDKiA podpisała umowę, na mocy której projekt „Drogi zaufania – program ratowania życia i zdrowia ludzi na drogach krajowych” o wartości ponad 23,7 mln zł uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w kwocie ponad 20,1 mln zł.

Projekt będzie realizowany w latach 2010–2013. Zakłada realizację społecznej kampanii komunikacyjnej adresowanej do użytkowników dróg krajowych, której celem jest wypracowanie postawy partnerstwa w ruchu drogowym. Planowane działania koncentrują się na edukacji i perswazji, a skierowane są do grup wysokiego ryzyka śmiertelności w wypadkach na drogach krajowych.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Źródło: GDDKiA

Tagi: Drogi Zaufania - UE - brd
Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: