edroga.pl - portal drogowy

Piątek
25 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Kolejny odcinek drogi nr 933 wyremontowany

Kolejny odcinek drogi nr 933 wyremontowany

Email Drukuj

Kolejny odcinek drogi nr 933 wyremontowanyKolejny, wyremontowany odcinek ul. Bielskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 933 w Pszczynie został otwarty dla ruchu. Przejazd ul. Bielską jest już możliwy od ronda na skrzyżowaniu Bielskiej z Korfantego i Cieszyńską do skrzyżowania z ul. Władysława Jagiełły.

Droga na tym około 216-metrowym odcinku została gruntownie wyremontowana. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcyjne, powstały nowe chodniki, zatoka autobusowa, wysepki rozdzielające ruch pojazdów oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Do końca kompleksowej modernizacji pozostało jeszcze zakończenie remontu odcinka między skrzyżowaniami Bielskiej z ul. Władysława Jagiełły i H. Bednorza. Tu budowane jest przejście podziemne dla pieszych pod ul. Bielską. Wykonawca zapewnia, że zakończy roboty do grudnia. Zatem jeszcze w tym roku cały zmodernizowany odcinek ul. Bielskiej w Pszczynie, od skrzyżowania z drogą krajową nr 1 do ronda na skrzyżowaniu z Korfantego i Cieszyńską będzie otwarty dla ruchu.

***

We wrześniu tego roku otwarto przejazd pod toram w ciągu drogi nr 933. Inwestycja ta realizowana od wiosny ubiegłego roku kosztowała budżet samorządu województwa śląskiego 54 mln złotych. Latem tego roku rozpoczęła się przebudowa ul. Bielskiej na odcinkach prowadzących do przejazdu. Tym samym, wraz z otwarciem dla ruchu pojazdów przejazdu pod torami, możliwy stał się przejazd od krajowej "jedynki" do nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. H. Bednorza.

Łącznie wraz z przejazdem pod torami kolejowymi, modernizacja tego fragmentu ul. Bielskiej w Pszczynie kosztować będzie budżet województwa około 70 mln zł.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: