Oddano do użytku fragment obwodnicy, który połączył ul. Bojkowską w Gliwicach poprzez ul. Graniczną z drogą krajową nr 44 (ul. Gliwicką) w Przyszowicach w okolicy węzła autostradowego Gliwice - Sośnica.
Budowa drogi ul. Granicznej, na odcinku od ul. Powstańców Śląskich w Przyszowicach do ul. Bojkowskiej w Gliwicach, została ukończona 15 listopada 2010 roku. Obwodnica umożliwi przejęcie znacznej części ruchu przebiegającego przez mocno obciążoną drogę wojewódzką nr 921.
Realizację projektu w ramach Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 rozpoczęto w październiku 2009 roku. Projekt ten otrzymał dotację w wysokości 3 mln zł. Budowa trwała od września 2009 roku. W ramach zadania zostały przebudowane dwa istniejące skrzyżowania: ul. Granicznej z ul. Powstańców Śląskich w Przyszowicach oraz ul. Granicznej z ul. Bojkowską na terenie Gliwic.
Nowa droga nie tylko poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim pozwoli ominąć dwa ruchliwe przejazdy kolejowe oraz wyłączyć ruch pojazdów ciężarowych ulicą Powstańców Śląskich, przebiegającą przez centrum sołectwa Przyszowice.
Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
| « poprzednia | następna » |
|---|








