edroga.pl - portal drogowy

Piątek
25 Maj
2012
Wielkość czcionki
  • Powiększ czcionkę
  • Standardowa wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Rozmaitości Wiadomości drogowe Rusza budowa rond w Tarnobrzegu

Rusza budowa rond w Tarnobrzegu

Email Drukuj

W ciągu najbliższych dni powinna rozpocząć się budowa dwóch rond w centrum Tarnobrzega. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Szpitalna, Niepodległości, a drugie u zbiegu ulic Piłsudskiego, Szeroka, Targowa. Na początkowe etapy prowadzonych prac ulice zostaną zamknięte.

Rejon Dróg Miejskich Sp. z o.o. już wkrótce przystąpi do pierwszych dwóch etapów budowy nowych rond w centrum miasta. W związku z pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zmianę organizacji ruchu zaakceptował Prezydent Miasta, a także Wydział Drogowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Całość zaplanowanych prac podzielono na etapy w taki sposób, aby utrudnienia dla użytkowników ruchu były jak najmniejsze.

Zamknięta zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od wjazdu do dyrekcji szpitala do przystanku autobusowego i dla busów. Nie będzie możliwości przejazdu z ulicy Mickiewicza na ulicę Szpitalną. Zostanie za to przygotowana tymczasowa droga z płyt żelbetonowych, dzięki której możliwy będzie przejazd z ulicy Mickiewicza na aleję Niepodległości przez postój dla taksówek.

Jednocześnie ruszy także przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Szeroka, Targowa. Ulica Piłsudskiego będzie zamknięta na odcinku od wyjazdu z ulicy Szerokiej do wyjazdu z ulicy Grota Roweckiego. Zamknięty będzie także dojazd z ulicy Targowej do ul. Piłsudskiego. Na ulicy Szerokiej, u zbiegu z Piłsudskiego, będzie obowiązywał prawoskręt z nakazem jazdy w ulicę Mickiewicza. Nie będzie za to możliwości wjazdu z ulicy Mickiewicza w Piłsudskiego.

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzeg

Komentarze (0)add
Napisz komentarz
Zmniejsz | Zwiększ

busy
 

Od redakcji

 

Drogi a zrównoważony rozwój miast

Ulice powinny nie tylko umożliwiać płynny ruch samochodowy, ale także być przestrzeni...

Tematy z forum

 

Istota problemu D-44

Stowarzyszenie Klub Inżynierii Ruchu w toku konsultacji społecznych w sprawie projektów...

Zdaniem drogowców

 

Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej

Za wprowadzenia stref ograniczonej emisji komunikacyjnej jako odrębnego instrumentu prawn...

Drogowy blog

 

e-Systemy w transporcie

Gdy mówimy o unowocześnieniu i przebudowie polskiej sieci drogowej to mamy na myśli ró...

Ze świata

 

Odchudzanie dróg

Określeniem „odchudzanie dróg” posłużono się po raz pierwszy w 1996 roku w Stanac...

Kontakt

Napisz do Nas:

redakcja@edroga.pl

Newsletter

Sonda

Czy Piłkarska Reprezentacja Polski na EURO 2012: